Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszakaphatom az előző autóm...

Visszakaphatom az előző autóm rendszámát?

Figyelt kérdés

Volt egy autóm ami totálkárosra tört, nem adtak elsőbbséget aztán felcsavarodott az oszlopra. Ezután természetesen az autó ki lett vonva a forgalomból és roncstelepre került.


Az érdekelne, hogy ha veszek egy másikat, akkor arra kérhetek e új rendszámot ami az előző autóm rendszáma lenne, tehát nem az egyedi rendszámra gondolok mint például XDLOL-9 hanem a korábbi visszakérésére.


Azt tudom, hogy ha a rendszámot elveszítem akkor 10-20 ezerért kaphatok másikat ha esetleg nem tetszene egy régebbi A-s vagy H-s rendszám vagy már nagyon ütött-kopott akkor így kaphatok új R-S- stb rendszámot.

Az előző autóm rendszáma már nincs forgalomba tehát ez nem jelentene akadályt. Már csak azért is szeretném visszakapni ha van rá mód, mert RB-vel kezdődött ami tetszett pár embernek mert elsőre olyan mintha rendőrségi lenne.


Van erre bármi mód akár úgy is, hogy amit veszek kocsit annak a rendszámát kidobom a kukába az egyiket legalábbis, a másikat leadok és kérek helyette újat de megmondom hogy egy régi forgalomban már nem lévő rendszámot szeretnék kérni ami korábban az enyém volt?



2022. febr. 12. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem egyedi rendszám volt akkor nem.
2022. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%
Jelenleg nem kaphatod vissza, ugyanis hiába nincs már forgalomban, a nyilvántartásban továbbra is szerepel. Azt a rendszámot többet nem használhatja senki.
2022. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Kár érte én azt hittem, hogy a forgalomból kivonással a rendszám is megszűnt létezni pont azért mert már csak nem adják ki másnak. Én is úgy voltam vele hogy már senki nem használhatja éppen ezért talán én visszakérhetem magamnak arra hivatkozva, hogy korábban az enyém volt és talán méltányosságból vagy x összegért ezt nekem így leadminisztrálják.
2022. febr. 12. 19:02
 4/8 anonim válasza:
91%

hogyan vonattad ki amúgy? Az jön ki a JSZP-ben, hogy "véglegesen kivonva"?


Mondanám hogy a bontással végleg kivont autók 10 év elteltével teljesen törlődnek a rendszerből, - tehát 10 év múlva kikérhetnéd egyéni rsz-ként, csak hát ugye nyártól bevezetik az új rendszámokat


Ha viszont csak "Hivatalból ideiglenesen kivonva" szerepel a JSZP-ben, akkor az a rendszám örökké a rendszerben marad.

2022. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem lehet. Egy rendszámot ami nem egyedi azt csak egy autóhoz adják ki és ha az autó végleg megszünik létezni tehát ki lesz vonva a forgalomból akkor azzal együtt a rendszám is, és ezért kell azt leadni. Maga a rendszám továbba is nyilvántartásba szerepel az autó adataival együtt és azzal hogy végleg kivonva. Az hogy elvezstés esetén lehet másikat kérni az csak egy dolog mert akkor még hivatalosan létezhet. Ha most ugye a kivont rendszámokat újra ki lehetne adni akkor nem kellene bevezetni olyan sürgősen az újfajta rendszámokat.


És egyediként sem kérheted azt ami korábban már létezett, maximum hasonlót de az drága mulatság. Viszont cserébe azt átrakhatod később másik autóra ha úgy szeretnéd.

2022. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy mivel az autó az enyém volt ezért ez hivatkozási alap lehet arra, hogy a rendszámot újra kikérjem mert emiatt talán jogosult lehetek rá, hiszen ugyanazon a személyhez kerül vissza csak másik autóra, de forgalmiban ugyanúgy én szerepelek mint tulajdonos.


A baleset után amikor a kivonásról szó volt, azt se tudtam hogy a rendszámot le kell adni, azt hittem megtarthatom emlékbe tekintettel arra hogy megsemmisült az autó amihez tartozott és hogy az adatbázisukból úgyis törlik tehát használva már úgysem lesz, nem tudok vele hamisítani vagy bűncselekményt elkövetni mert akármelyik rendőr lekérdezi egyből látja, hogy a rendszám már nem él.

2022. febr. 12. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztrákoknál van talán úgy, hogy a tulajhoz kötődik.

Egyéni rendszámot kérhetsz, de vsak olyant, amit még nem adtak ki, olyant nem, ami már volt.

2022. febr. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan, mintha egy elhunyt ember személyiszámát akarnád. Ő már halott. Milyen lenne, ha jönne veled szemben az utcán, akiről úgy tudja az egész ország, hogy halott? Hívnád a szellemirtókat. Na az autód meg felcsavarodott az oszlopra.
2022. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!