Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használ-e valaki olajlecsapató...

V8asbéka kérdése:

Használ-e valaki olajlecsapató/leválasztó tartályt, és ha igen, mik a véleményei róla?

Figyelt kérdés
Leginkább a Hyundai/Kia 1.6 GDI motorral érdekelne a dolog, de bárkinek akinek van ilyen beszerelve az autójába, fogadom a tapasztalatokat - mennyire hatékony, mennyire segíti a koxosodás csökkenését, milyen időközönként telik meg a tartály?

#GDI #olajleválasztó #olajlecsapató #közvetlenbefecskendezés
2022. febr. 15. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb autóban, a szelepfedél belsejében van egy amolyan olajlecsapató szerű valami, és csak azon keresztül jön a kartergáz.🤷‍♂️

Egyébként van itthon egy 2.1-es dízel Renault 25, azon gyárilag is van olajlecsapató, egy nagy fekete doboz, a motor mellett, működik is szépen.

Egyszer én csináltam egy hasonló cuccott, befőttesüvegből😂 Azért volt rá szükség, mert csak a turbócsere után derült ki, hogy a motor is kuka. Akkora volt a kartergáza, hogy onnan kapta fel a motor az olajat nagyobb gyorsításkor.

Egy darabig így használtuk (míg meg nem lett az új motor), még ez a befőtesüveges sztori is jól működött, csak néha ki kellett üríteni belőle az olajat, mert mikor már mind a kettő, a befőtesüvegbe bevezetett cső beleért a felgyülemlett olajba, olyankor megint fel tudta kapni az olajat a motor.

Egyébként még több száz km-t eljárkáltam így vele, akkor állítottam félre hogy így már azért inkább nem használom, amikor egy gyorsításnál nem vettem észre hogy felkapta, kinyomtam a kuplungot, felbőgött a motor. Hiába engedtem rá a kuplungot 5.ben, hogy lefékezhessem, az megcsúszott😬... Szerencsére egy kis idő után azért megtapadt, lefékeztem a motort és alapjáraton hazadöcögtem vele..

Szóval ja, nem rossz dolog az az olajlecsapató.

2022. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztaltod!


Első sorban megelőzés gyanánt építeném bele a rendszerbe ezt az eszközt, hogy mérsékelje a koxolódást, de mindenféleképpen konzultálok szervízzel, amint eljutok oda - ellenben én is sok jót hallottam róla, és ha a motor maga nem beteg, akkor az ürítési periódusa sem lesz vészes.

2022. febr. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!