Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemerült az aksi. Ha most...

Lemerült az aksi. Ha most bebikázom, és 10 km-t megyek vele a boltig, akkor ott újra fog indulni? Vagy ne állítsam le a motort?

Figyelt kérdés

2022. febr. 15. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Stílusosan kihagytad a mondat végét. A kérdés arról szól, hogy elmegy a boltig, ott leállítja, magára hagyja és mire kijön a boltból, utána el tudja-e indítani. Nem ott bikázza be.
2022. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 krwkco ***** válasza:
68%

#8

Az a Te akksid volt, nem a kérdezőé. És nem félóráról van szó, hanem 10km-ről, ami kb felelannyi idő. Azt sem tudjuk, hogy hány éves az akksi és mennyi ideig állt lemerülve. Minden cella lemerült vagy éppen csak hogy nem tudta beröffenteni a motort.

Ezért szerintem is 1-es adott jó tanácsot. Az a biztos, ha csak olyan helyen állítja le a motort, ahol van töltési lehetőség.

"Ha egyébként jó az aksi és van töltés, akkor beindul", amit 2-es írt egy igaz állítás, de használhatatlan tanács. Mert a kérdező nem tudhatja, hogy a feltételek teljesülnek-e. Valószínűtlen, hogy pl. terheléses mérést tudna csinálni az akksin.

2022. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

" És nem félóráról van szó, hanem 10km-ről, ami kb felelannyi idő. "


10 km-t meglehet tenni félóra alatt is, addig töltödik...vagy megjáratja előtte hosszabban. Akkor garantálom, hogy elfog indulni, mint már irták: ha jó a töltés és az akksi sem 200 éves xar...

2022. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ mennyire van lemerülve. Azért 10 km nem sok hogy tároljon annyi töltést hogy újra betudd indítani. Inkább kérj kölcsön egy feltöltött akkut addig ha nagyon kell menned vagy ha nem sürgős tedd fel töltőre és ha ráér holnap menni akkor inkább honap menj addig feltölt normálisan az akkud.
2022. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Valószínűleg igen, de először is meg kéne tudni miért merült le az aksi. Sokat állt? Akkor be fog indulni.

Rossz a generátor? Nem fog beindulni.

Rossz az aksi? Nem fog beindulni.

Stb.

2022. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 hypno ***** válasza:
47%

Egy boltnál van annyi vásárló akik meg tudják tolni, ha mégsem indulna be. 🤣

Mindazonáltal nem mindegy, hogy mínusz fokos motort kell egy ugyanilyen hideg aksinak bepörgetnie, vagy előmelegítettet.

2022. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

#1 vagyok.


10 km az 10 perces út, ha országúton, vagy kisebb forgalmú lakott területen normál tempóban tud menni.

Ha gyökketővel tötymörög fél órán át, vagy álló helyzetben járatja, az töltés szempontjából nem ugyanaz, mintha 3000-es fordulatszámon egyenletesen hajt a sofőr és tölt a generátor.

Arról nem is beszélve, hogy ha álló helyzetben járatja, akkor ennyi erővel a bolt előtt is járathatja, amíg bemegy vásárolni (csak zárja le, nehogy elvigyék).


És természetesen: lehet, hogy akkor is elindulna, ha leállítaná. De csöppet sem biztos. Én nem kockáztatnék.


Szerintem is legalább fél órán át kéne egyenletes tempóban hajtani (nem álló helyzetben alapjáraton mennie!), hogy le merje állítani. Feltéve, hogy az aksi egyébként nem rossz, a generátor rendesen tölt és más gond sincsen.

2022. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 hypno ***** válasza:
66%

#17


Rosszul tudod.

A generátorok már a motor alapjáratán is megfelelően töltenek, mert elsősorban nem a fordulatszám, hanem a forgórész gerjesztése szabályozza a megtermelt áramot.

2022. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

Én tegnap teszteltem neked😂

Most látom csak a kérdést, de amúgy tegnap 15:15 körül jöttem rá, hogy le van merülve az aksi, mert rajta maradt egy fogyasztó😅 fél 4 kor kellett volna elindulnom, gyorsan felraktam töltőre egy 5 percre. Ez elég volt ahhoz hpgy beinduljon. Igaz, városi forgalomban, de helyzetjelzővel, a fűtéssel maxon és bőszen indexelgetve elmentem 12 km-rel arréb. Leállítottam majd 3 órával később minden gond nélkül beindult🤷‍♂️

2022. febr. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#17-es, és ezek szerint egyes is: Akkor Neked nem nagyon van tudásod az autó generátorának a működéséről. (először fogalmad-ot írtam) de nem sértegetni akarok.
2022. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!