Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erősebb autóba gázt?

Erősebb autóba gázt?

Figyelt kérdés

A fő probléma, hogy van egy W202 C 55 AMG-m. Vagyis ez még nem probléma, mert van mellette rendes hétköznapi autó is, de mióta gyerekeket suliba kell vinni hétköznap jobban azt párom használja, addig meg azzal jártam dolgozni is, napi 40km kétszer.

Párom meg használta a Mercit ha épp autóra volt szüksége, amúgy meg inkább amolyan hétvégi autó volt számomra.

Viszont most megfordult a dolog, ezzel járok munkába. De ugye ez azért nem a takarékosságáról híres autó tojással a pedál alatt is 13 körül kér, fölé lehet inkább csak menni. Átlag városi résszel együtt 15 körülre szokott kijönni a munkába járás.

Harmadik autót fenntartani már tényleg luxus lenne, illetve eladni meg sajnálnám a Mercit, így jött képbe, hogy esetleg befektetni egy normálisabb gázrendszerbe.

Benzin ugye most 480, de ki tudja mennyit megy feljebb majd LPG 330 körül van. 150Ft a diferencia. Még ha a 10% körüli fogyasztásnövekedést is beleveszem. 100km-re 7200 és 5450 lenne az ár, tehát 1750Ft jönne ki mint különbség. A heti 400km-en 7000Ft.

364.000Ft éves szinten, ha a hétvégi használatot nem számolom bele.

Ahogy néztem a normális, minőségi szettek beszereléssel 280-350 körül mozognak, tehát elvileg egy év alatt vissza is hozná az árát.


A lényegi kérdés viszont ami ugye kevésbé kiszámítható dolog, vajon megváltozna az autó viselkedése gázzal üzemeltetve? Nyilván most nem arra gondolva, hogy 5 lóerővel kevesebbet lehet mérni padon, hanem ami már érezhető szint. Tudom, reklámban úgy van, hogy a jól beállított rendszerrel észre sem lehet venni, hogy épp miről üzemel a motor, de akinek van tapasztalata, vett észre valami különbséget átalakítás után?



2022. febr. 20. 03:40
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Tedd bele a gázt, jól jársz, semmi hátrányod belőle.
2022. febr. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Trollkodás helyet csinálj valami értelmeset, ne csodálkozz hogy törölve van.
2022. ápr. 16. 22:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, kettes komment még másnak szólt, egy azóta törölt válasznak.
2022. ápr. 16. 22:53
 4/8 anonim válasza:
92%

Ahol kezdtem gyakornokként meglepően sok erősebb vagy épp különleges autóba került gázrendszer. Technikailag gond sincs velük különösebb semmi, szerintem érthető is, hogy miért tetetnek nem csak átlagos autókba gázt, hisz senki sem a saját pénze ellensége, aki meg ezért gúnyolódik valakin, hát rá kell hagyni.

Én már pár éve nem ott dolgozom, de ha arról van szó, írj egy privát üzenetet és adok szívesen elérhetőséget hozzájuk, csak nyilvánosan kiírni nem szeretném, hátha szabályzatba ütközne, mint reklámozás.

2022. ápr. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem régebben volt gázüzeműre alakított autóm illetve ismerősöm aki sok autót alakított át gázüzeműre. Szerintem alakittasd át, a szakműhely által mondottakat foadd meg (pl milyen motorolajat használj, stb) és egyrészt környezetbarátabb módon fogsz autózni kevesebb károsanyag kibocsátással, másrészt anyagilag is jól jársz hosszú távon. Egy elektromos autó sokkal nagyobb veszélyforrás ha kigyullad, mint egy gázüzemű.
2022. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kellene várni hogy a nagy okosok mit döntenek az orosz gáz és a többi felől.

Mert ha nagyon megemelek az árát akkor lehet nem is éri már meg.

2022. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Èrtem èn olcsóbb alternatívát keresel. Működik a gázos ötlet ,gyengeèbb lesz a gázzal de a 60-70 lovas kotlákok is eltudnak járni vele.

Neked 3 tènyező jelenthet ezügybe gondot. Az hogy külön műszakiztatni kell az LPG-t.Ès a parkolóházakból ki leszel tiltva.Valamint a csomagtered teli lesz gázpalackal.

2022. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja ès a matekba mèg vond bele azt a kèpletet hogy gázból többet kajál az autód mint benzinből. ha benzinből 7L fogyaszt gázból 9 et fog.

Ha így is kijön a metek ès a hátrányokkal tudsz èlni akkor nem para.

Mi is hasonló gondokkal küzdünk.

2022. ápr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!