Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a leghatékonyabb módja a...

Mi a leghatékonyabb módja a motoröblítésnek(olajjáratok)megbontás nélkül? Melyik a legjobb ilyen adalék?

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes már most megbontani a motort minek obliteni majd jajjgatni hogy ami jó volt most rossz lett és utána bontani.
2022. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

Valami konkrét szervi baja van annak a motornak, hogy öblögetni akarod, vagy csak úgy gondolod, hogy a gondosság megkívánja?


Mert ha az utóbbi akkor felejtsd el a dolgot. A rendszeres olaj és olajszűrő csere pont elég ahhoz, hogy kenési szempontból világvége+1 nap ideig működjön.

2022. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Megbontás nélkül a XADO vagy Liqui Moly motoröblítő adalék...

Én XADO-t vettem most mert elég érdekes dolgokat produkál mostanában az autó.

Emelkedőn felfele haladva ki szokott gyulladni az alacsony olajszint jelző.

Mintha nem tudna visszafolyni az olaj a karterba rendesen...

2022. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Emelkedőn a karterban az olaj a vízsszinteshez képest dőlve áll, és előfordulhat hogy nem tud ilyenkor levegős olajat tud csak szívni és az olajnyomásmérőhöz is csak ez a levegős habos olaj kerül.

Tartós hegymenetre jobban alkalmas az ún. szárazkarteres megoldás, ahol a karter csak olajgyűjtő funkcióként van használva innen egy pumpa egy külön tartályba nyomja az olajat, ahonnan meg eljuttatják a kenési pontokra.

2022. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olajnyomással nincs gond.


Én értem amit írsz de akkor 10 évig miért nem csinálta ezt emelkedőnél? :D

2022. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!