Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DRL-t bonyolult bekötni? Hová...

DRL-t bonyolult bekötni? Hová kellene?

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez kérdés számodra, akkor neked bonyolult.
2022. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem írtam le, hogy ilyen válaszokat mellőzzük. De hát, ha már te nem tudod, akkor majd más, vagy marad a YouTube.
2022. febr. 21. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Én csak szóltam, mielőtt valamit rossz helyre kötsz aztán zárlat vagy autótűz lesz a végén. De te tudod.
2022. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként elég nehéz rossz helyre bekötni. Amíg közvetlen nem köti rá az ember az akksira, addig nincs gond. Nem konkrétan autó elektronikát tanultam, de egyébként egy rajz alapján bármikor megcsinálom. Nem egy mélynyomót csináltam eddig. 😁😁

Egyébként nekem a fő gondom az lett volna, hogy hol találok bekötési rajzot.

2022. febr. 21. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ milyen kocsihoz. Konkrét márka fórumain nézegess, hátha van fenn kapcsolási rajz.
2022. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Leginkább sehová... ha indokolt kapcsold be a tompítottat, ha meg nem akkor felesleges bármit is.
2022. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nyugi. Három évvel ezelőtt a homasitában vettem a szaromra egy DRL-t, melynek bekötésétől egyszerűbb nem létezik. Vásárlás előtt végignéztem a kapható nappali menetfényeket, hát borzalom...


Ez, amit 12e Forintért vettem(most 9eForint) három vezetékes, egyik a test, a másik a világítás, a harmadik a gyújtás, vagy bármi, ami a kulcs elfordítására fesz alá kerül.(ekkor világít a led)


Ha indít, akkor a gyujtásról és testről kap delejt a led, ha felkapcsolom a tompítottat, vagy akár a parklámpát, akkor a lámpában lévő elektronika ezt érzi, és lekapcsolja a led-et.


A létező legegyszerűbb megoldás, a japánok ettől egyszerűbbet nem tudtak kitalálni.



Tehát: nem bonyolult(a háromvezetékes), ráadásul a rajzon színnel is jelölik a bekötést. Test mindenképpen kell, a működéshez szükséges delej a gyujtásról, és a led-et kioltó feszültség egy lámpaszálról(elöl amlámpafej, vagy a kapocsléc)


A kocsi elektronikája nem érzékeli, mivel lámpánként 1 Watt, de ennek ellenére erős fehér fényt ad(fontos a pontos beépítés, hogy ne hordjon felfelé.) Én ragasztottam, oszt jónapot.

(lámpánként 18 led világít, ennek ellenére kicsi)


Sok szerencsét.


A szabványt ugye tudod?

2022. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb talán ha oda kötöd ahonnan a rádió is kap tápot, akkor a gyűjtással egyűtt a LED is kap, ezen felül meg be kell relézni, mert a tompítottal nem mehet együtt, vagyis a relé tápját a tompítottra kell kötnöd, hogy mikor azt felkapcsolod, akkor szakítsa meg a nappali fény áramkörét. Vagy rákötheted a helyeztelzőre is, de az típusfüggő, hogy ez esetben kell-e külön még relézni.
2022. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6# térj vissza ha tudod miről van szó kérlek.


7# igen, én is így gondoltam, csak rajzot kell keresnem akkor, hogy mi az, amiről így működik a dolog. Szabványt tudom.

2022. febr. 21. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:

A neten számtalan bekötési rajz van, többek közt ezé is.


Ezekszerint megvan a cucc..mert ajánlottam volna ezt a japánt. Abban van rajz is. De baromi egyszerű(ha háromvezetékesed van)


Mint fent már írtam, nem lehet tévedni.

2022. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!