Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abban az esetben hogy jogsizha...

Abban az esetben hogy jogsizhatok Magyarországon, ha nincs meg a 8 magyar általános?

Figyelt kérdés

Külföldön tanultam, egyetemet végeztem.

Viszont azt olvastam, valamint hallottam is, hogy az általános iskolai bizonyítványon van valami sorszám ami nélkül nem lehet beiratkozni sem.


Ebben az esetben hogy műkődik a folyamat?

Vajon minden további gond nélkül külföldi sulis papírok bemutatásával ugyanúgy lejogsizhatok?



2022. febr. 22. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem kell hozzá ált. iskola sem...
2022. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__42..


Ugyanaz voltam. Tévedtem ezekszerint :D Pedig már minden hü**ének lehet...

2022. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legmagasabb iskolai végzettség elég. Mindegy hogy magyar v nem, van egy nemzetközi oldala is a bizonyítványodnak. Már ha nem ugandában tanultál vagy hasonló putris helyen
2022. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem Ugandában hanem Angliában, tehát akkor feltételezem ezzel nem lesz gond.. 😅


Mi kellhet még egy olyan személynek, aki most költözött az országba? Gondolok olyanokra mint saját háziorvos, TAJ szám, TB, bejelentett lakcím...

Szükségesek ezek?

2022. febr. 22. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lakcím igen. Háziorvos és TAJ szám konkrétan a jogosítványhoz nem megadott követelmény, de mivel az orvosi alkalmasságit a háziorvos csinálja, ezért a gyakorlatban mégis kell.

A külföldi diploma is jó, de én úgy tudom hogy külön el kell ismertetni, ezt az oktatási tudomisénhol kell intézni.

2022. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!