Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefulladtam egymás után...

Lefulladtam egymás után többször, nem akarok többé vezetni. Gáz?

Figyelt kérdés
3 hónapja megvan már a jogsim, azóta elég sokat is mentem már szóval nem vagyok teljesen kezdő, ráadásul már régóta le sem fulladtam. Ma este mégis az történt meg velem, hogy én érkeztem elsőnek a piros lámpához, szinte egyből zöldre váltott de én ezt nem vettem észre. Rámdudált a mögöttem álló és teljesen bepanikoltam, lefulladtam majd gyorsan elindítottam az autót es újra lefulladtam majd még egyszer. Valószínűleg 3asba tettem véletlen üresből és ez miatt nem tudtam elindulni, de a pánik miatt ez le sem esett nekem, csak akkor mikor újra piros lett és lenyugodtam kicsit. Következő zöldnél teljesen simán el bírtam indulni. De most nagyon szégyenlem magam, alig vártam, hogy hazaérjek és nem is akarok soha többet vezetni.
2022. febr. 23. 20:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem viszonylag kezdőként, nincs azzal baj ha bepánikolsz, gyakorolj sokat és idővel nem lesz több ilyen.
2022. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gáz igen, pontosan az a kulcsszó. Adj kis gázt mikor engeded fel a kuplungot. Ennyi csak.
2022. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves B kategóriás jogsival elkezdtem a C-t, addig csak a sajátom és az apám autóját vezettem. Nem voltam az a lefulladós típus, de mikor először vezettem teherautót és utánna hazafele indultam az autómmal, háát... Mire a parkolóból kimentem, vagy 8× lefulladtam😅 Kész kínszenvedés volt hazavezetni, valahogy elfelejtettem kocsit vezetni a teherautó után, úgy éreztem magam a forgalomban, mintha csak egy kisegér lennék😂😂
2022. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem gáz, csak gázt adj neki:

6:34 nél neked szól:


https://www.youtube.com/watch?v=jqyOYYAyWBw

2022. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is friss jogsis vagyok, nekem is gáz amikor a garázsba állok be, és lefulladok, mivel nagyon-nagyon szűk (oldalra 30-40 centi van, előre-hátra 20-30), és a garázs bejáratánál a földtől a beton alap kb. 5-10 centivel magasabban van, ergo egy útpadkaként funkcionál. Na én megállok a "padka" előtt, hogy ne tempóból menjek be és nehogy kivigyem a garázs hátulját (mobilgarázs) és amikor újra elindulok és felmegy az első kerék az emelkedett talajra valahogy mindig kevés a lendület vagy valami nem jó és lefulladok. Kb 5-6x álltam eddig be, de tudom, hogy minnél többet gyakorlom, annál jobban fog menni, rutinból. Oda viszont el kell jutni, gyakorolni kell. Egyébként forgalomban, kereszteződésben, lámpánál stb. nem fulladok le, csak amikor álló helyzetből padkára, járdára, nagyobb fekvőrendőrre stb. megyek fel. Ezeken kell sokat javulnom.
2022. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mickbro ***** válasza:
100%

A gáz az, h ilyen könnyen feladod. Gyakorolni kell és menni fog.

Már legalább 15 éve vezettem, mindig dízel autókat. Aztán kaptam egy Suzuki Ignist 1,3 benzint. Zöldre váltott a lámpa és lefulladtam. Hát, ciki volt. Meg kellett szokni.

2022. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mickbro ***** válasza:
52%
Vegyél dízelt!
2022. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Nos ezért használnak automata váltós kocsikat jobb országokban. A nejem is így volt vele, kapott egy automata kocsit. Azóta semilyen közlekedési szituban nem jön zavarba, mert nem kell a kuplungra figyelnie..csak gáz, oszt go!

Javaslatom, cseréld le a járgányod egy automatára, a a lefulladás pipa.

...persze sokan mondják, hogy az szar, de azoknak még nem volt ilyen, csak a kocsmában hallottak róla. Ha nem is látni, de sok autó már automata itt is.

2022. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A duda nem azért szólt, hogy siettessen, csak hogy észrevedd magad. Úgy kell azt kezelni, mintha szólna egy utasod, hogy zöld a lámpa. Szépen lassan elindulsz, kapkodás nélkül és kész. Nem értem néhányan miért csinálnak lelki furkát mindennapos eseményekből. Mi lesz ha majd felnősz? Nem jó almát vettél, ezért többé nem mész boltba?
2022. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Ok, akkor ne vezess.
2022. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!