Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy 2002-es 1,4benzines...

Bence1256 kérdése:

Adott egy 2002-es 1,4benzines focus?

Figyelt kérdés
Folytószelepet és alapjárati motort tisztítottam (féktisztítóval) de utána azt produkálja már napok óta hogy bemelegszik felmegy az alapjárat üresen akár 3000ig is, pl ha üresben gurul az autó, ha 0-ra megállok vele akkor is csak közel 2000fordulatra esik vissza. Mi lehet a probléma?

2022. febr. 24. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvastál/olvastattál hibakódot?
2022. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg repedt kartergáz-visszavezető cső? Ott van elöl, a hengerenkénti szívócsövek alatt/mögött. Egy T-alakú, kb. ujjnyi vastag gumicsövet keress!
2022. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb fél éve lettek cserélve a karter csövek. Megnézem azért,de az után kezdte ezt csinálni ahogy kilett fújva a folytoszelep es az alapjárati motor.
2022. febr. 25. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor meg lehet, hogy ki van kopva a fojtószelep tengelye. Valószínűleg lóg, ha kézzel megmozgatod is, és ott szívja a fals levegőt. Eddig a koksz valamennyire tömített. Én már jártam így 30 éves GM gyártmánnyal. Gázadásra felment az alapjárat, de fenn is maradt, viszont ha leállítottam és újraindítottam, akkor jó lett... az első gázfröccsig. :)


Esetleg még az lehet, hogy ha az eddigi lerakódások miatt jelentősen szűkült a keresztmetszet, akkor ahhoz alkalmazkodott a motorvezérlő elektronika, és most kell neki egy kis idő, amíg rájön, hogy vissza kell állítani az alapjáratot, mert változtak a körülmények a tisztítással. Esetleg egy pár óra időtartamú negatív akkusaru levétel segíthet.


Arra gondolni sem merek, hogy harmadik opcióként a fojtószelep tisztításával elmozdult a TPS (gázpedál lenyomottságának mértékét érzékelő szenzor), és emiatt alapjáraton (és persze minden más gázpedál-állásban is) jobban lenyomott gázpedál-állást érzékel a szenzor.

2022. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve az lehet még kérdés, hogy a fojtószelepház tisztításával együtt ki lett-e pucolva az alapjárati pótlevegő szelep? Alapjárati motornak is hívják, a motor elején van, két csavar fogja, ilyen rombusz alakú fém lapra képzelj egy fém hengert vízszintesen. A rombusz alsó és felső csúcsán van a két csavar, a henger utasoldali végében pedig egy elektromos csatlakozó, némi kábellel. Na, azt sem árt leszedni, kipucolni, mert ha megragad a mocsoktól, az is megkavarhatja az alapjáratot.
2022. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen egyszerre lett kitakaritva a a folytó szelep és az alapjárati motor, még egyszer neki esek a tisztitásnak alaposan es kipróbálom ezt a negativ sarus dolgot, bár én a pozitivot vettem le hosszabb időre
2022. febr. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!