Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs olajnyomás "magas"...

Nincs olajnyomás "magas" fordulaton. Miert?

Figyelt kérdés

Renault clio 2 1.2 16v 72Le.


90-100 as tempónál felvillant a piros olajnyomás jelző lámpa, azonnal félreálltam és leállitottam. Néztem olaj szintet, maximumon volt. Majd beinditottam és eltűnt, ezután 3500 as furdulatig felpörgettem és ujra kijelezte. Ezekkel az infokkal felhívtam egy szerelőt aki azt mondta, hogy amig van olajnyomás addig nem jelez ki tehát amig nem jelez addig mehetek. Igy neki álltam lassan max 1700 as fordulatig engedtem itt egyszer sem jelzett vissza. Haza jottem vele 60 km ert, 40-50 es tempoval. A probléma még fent áll és szerelőhöz megy mindenkepp hétfőn de addig is szeretnék rájönni mitől lehet ez. 3000-es fordulat korul jelentkezik.

Az autó normális olajat kap 10.000 km ként cserélve.(előző csere nagyjából 1000 km el ez előtt)

Motor nem eszik egy csepp olajat sem.

Őszintén kitűnő állapotba van.



2022. febr. 25. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Olajpumpa lesz.
2022. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Lehet hajtokar csapagy is,onnan is szokhet az olajnyomas.
2022. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

bizony


ez a valamelyik hajtókarcsapágy eltörése miatt lehet


Ha eza bibi akkor az drága lesz ám

2022. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gyárilag gázzal szerelt darabról van szó, lpg.

Az elozo tulaj csak gázzal használta már amennyire ugye az automatizált rendszer engedi, és az egyik "gáz befecskendező" nem ismerem a működését, beégett és egy henger nem ment így kapott egy teljes motor felújítást. Ezért mertem irni rá hogy jo állapotban van. Ha jól tudom hallani is lehetne hajtókarcsapágy torését,a motornak viszont tokéletes hangja van. Én olajpumpára tippelnék, de ott nem hallottam még olyanról hogy magas fordulaton jelentkezik nyomás vesztés.

Köszi a válaszokat!

2022. febr. 25. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Van amikor meg nem kelepel alapjaraton, hanem egy bizonyos fordulatszamon erces femes rezonanciat hallani, ami egyaltalan nem hangos es nem zavaro. Tehat egy nem szakavatott fulnek fel sem tunik.
2022. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kopott a blokk
2022. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha valakivel hasonló történne megvan a probléma, olajgomba volt a ludas!
2022. febr. 28. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!