Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo s40 qlapjárat ingadozik(...

Volvo s40 qlapjárat ingadozik(?) műszerfal világítás villódzik.. mitôl?

Figyelt kérdés

Adott egy volvo s40 2.0T benzines 2000es kiadású autó, eddig ilyet csak durván télen csinált a mínuszokban, viszont mostanàban ritkán de van hogy nehezen indul be, majd mintha az alapjárat ingadozna de csak ha állok vele és olyankor mind a belső lámpák, műszerfal világítás villódzik újabban (ma kezdte) a rádió is már, sőt így le le kapcsolt ma a rádió pár másodpercre.

Üzemanyagra figyelek, csak a shell kúton tankolok… mi lehet a gond vajon??



#autó #ingadozás #Volvo #Volvo S40 #Hiba, ingadozó alapjárat
2022. febr. 27. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyit tudhatnál hogy az üzemanyag nem csinál elektromos hibát.
2022. febr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért éreztem fontosnak ezt az infót, mert annak idején volt ez téma szerelővel, hogy a szar minőségű üzemanyag elbassza a szondát és attól csinálhat ilyet, nem vagyok egy autószaki, inkább mindent leírok, hogy kérdésként ne merüljön fel. (:
2022. febr. 27. 07:05
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Hát ez így marhaság. Ha minden szarral hígítjuk a benzint, akkor valóban okozhatna papíron ilyen hibát. De manapság elég szigorú előírás vonatkozik az üzemanyagokra, a legutolsó ótvar benzinkúton is adnak elfogadható minőséget, ami közel sem lesz ANNYIRA szar.
2022. febr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Amelyik szerelő azt mondja, hogy rossz minőségű üzemanyagtól töntrement szonda okozhat eletromos hibát az autóban, ahhoz én többet nem mennék.


Vidd el inkább egy villamossági szakihoz.

2022. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy felvázoltam, hogy nèha ingadozik az alapjàrat, télen pedig felvillan a check lámpa, de amint bejön a melegebb idő az eltűnik, de az ingadozó alapjárat megmarad erre hozta fel ezt a “rossz minőségű” üzemanyag dolgot, én pedig nyilván nem értek hozzá, ez sajnos többször kibukott így nem fogom tudni, hogy mekkora butaság amit mond hisz már a szondától kezdve az aksiig mindenre rámondták a laikusok is, hogy “rossz” benne és azért van. Egyébként annakidején már kapott egy zárlatot egy valszeg hibás kábel miatt, amit azóta se nézett meg nekem egy szerelô sem, mert “macera.”.🥲
2022. febr. 27. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Első körben az akksit kéne ellenőrizni és hibakódot olvasni.
2022. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:

Az akksi feszültségét nem árt szerintem sem ellenőrizni. De inkább a generátorra tippelnék. Hiba miatt változik a gerjesztése. A változó terhelés ingadozóvá teszi az alapjáratot és ugyanakkor a generátorfeszültség hunyorogtatja a lámpákat.

Egy autóvillamossági egy oszcilloszkóppal vagy akár tapasztalat alapján ezt hamar el tudja dönteni.

2022. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként annakidején már kapott egy zárlatot egy valszeg hibás kábel miatt, amit azóta se nézett meg nekem egy szerelô sem, mert “macera.”"


Villamosságisnak nem akkora macera, de benne van a pakliban, hogy sok munkaóra elmegy vele, mire megtalálja.

Az alapjárat ingadozás viszont valószínűleg más történet, amit ennyi idős autónál tényleg nehéz diagnosztizálni. Vannak eltárolt hibakódok, azok adnak egy alap támpontot, de nem árt őket aszerint kezelni, hogy a vezetékelés korrodált lehet több helyen is.

2022. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez inkább csak kontakt hiba, bár lehet nehéz megtalálni.
2022. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Laptoppal kiolvastuk a kocsit, vezérlés hibát írt… generátor most lett cserélve októberben vadi újat kapott nem kevés pénzért :/

De akkor megpróbálok egy villamossági szakértőt, köszönöm!!

2022. febr. 27. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!