Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangosabban jár a motor, ez...

Hangosabban jár a motor, ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Édesapámnak van egy Chevrolet Sparkja (M250-es kb. 15 éves) és most olyan furán hangos, mélyebb hangja van, szerinte mintha kicsit másképp is húzna de azért én erre nem vennék mérget, mert szédületes mennyire nem érzi a technikákat. Illetve próbából odaraktam a kezem a kipufogóhoz amikor alapjáraton ment de szinte alig érződött valami légmozgás, simán be is tudtam tapasztani a kezemmel és hiába hagytam így eldugaszolva egyáltalán nem változott a motor hangja, nem akart lefulladni se.

Motortér ránézésre rendben van és bár alapjáraton is más a hangja de amikor elindult akkor vált ez nagyon evidensé.



2022. márc. 3. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor nézd már meg hogy hol fúj ki.

Eltört vagy elrepedt valahol.

2022. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Siettek aztán nem volt idő rendesen megnézni, de ez a fura hogy amúgy elég rendesen szokott füstölni most meg csak így alánézve nem nagyon látszott, pedig azért sanszos, hogy valahol ki kell jöjjön.


De kicsit visszatérve az eredetihez, ez hogy simán be lehet fogni hátul a kipufogót illetve hogy más a hangja ez csak amiatt lehet, hogy a kipufogóval van valami gebasz vagy más is okozhat ilyen megváltozott hangot?

Eleve egy egészséges nem lyukas kipufogó esetében mennyi idő után kéne hallatszodjon valami ha bedugjuk a végét?

2022. márc. 3. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a kipufogó lyukas valahol, és ez okozza a màs hangot. Igazàból több dolog is van, ami okozhat hang elvàltozàst, példàul ha az egyik henger kimegy a motorban. Vagy nem megfelelő az üzemenyag elégése.
2022. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Marlonbrandóék kifűrészelték alóla a katalizátort.
2022. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

"...ha bedugjuk a végét?"

A kérdéssel kapcsolatos kereséskor megtaláltam, hogy az egyik komoly alkatrészáruházban kapható ehhez megfelelő szerszám:

Silir PA1 szinetikus krumpliszett, burgonyakészlet kipufogóba, 3db, 6 méret (metrikus+collos!) A készlet ára 4999 Ft.

[link]

2022. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 20:15

Muhaha :) De legalább azt megerősítenétek vagy épp cáfolnátok, hogy ez egy létező diagnosztikai módszer vagy ha minden rendben van a kipufogóval akkor se kell semmi se történjen ha befogom a kezemmel?

2022. márc. 3. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!