Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorkerékpár kuplungja,amik...

A motorkerékpár kuplungja,amikor behúzom jól funkcionál tudok váltani szépen, de ahogy engedem kifele akkor "fog" amikor már majdnem teljesen kiengedtem. Mi lehet a baj? Új bowden van benne és a kopó lamellát is cserélték?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Új bowden esetén érdemes újra beállítani a holtjátékot, kezdve a kuplunghoz közelebb lévő állítócsavarral. A kuplungkarnál lévőt érdemes majdnem teljesen betekerni, mivel új a bowden, fog még nyúlni, így csak a fenti állító csavarral le tudod majd követni a nyúlást, nem kell megint villáskulccsal tekergetni a másikat. Valószínűleg a régi bowden már meg volt nyúlva, tehát mindkét állítócsavar ki volt teljesen tekerve, emiatt fog fent most nagyon a kuplungod.
2022. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
nem tudom miért pontozták el az előzőt (vagyis de, tipikus gyk..), ha lamella gond nincs, bowden is új mindenképp arra néznék rá én is hogy hogyan van beállítva. állítasz rajta kicsit, próbálsz majd újra amíg jó nem lesz a holtjáték.
2023. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!