Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Tesla Model S Plaid...

Egy Tesla Model S Plaid mennyire lehet alkalmas Budapesten belüli városi közlekedésre?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy valaki ilyet venne kizárólag városi közlekedésre, csak érdekel hogyha városban IS elég sokat van használva, az úgy mennyire lehet kényelmes… Pl. a kormány miatt.

2022. márc. 5. 01:31
 1/8 anonim válasza:
7%

Abszolúte alkalmas. De legyen otthon nagyáramú töltőd, ha nem akarsz lerohadni, ugyanis városban elég sokat fogyaszt.

A nők nem tapadnak jobban rád, ha Teslád van, mintha BMW-d lenne.

2022. márc. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Állítólag a kormány borzalmas az ilyen városi forgolódásokra, bár sose próbáltam, de lehet hogy valakinek pont így jön be.
2022. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
94%

A tulajok beszámolói szerint gyorsan hozzá lehet szokni a kormányhoz, én a mérete miatt nem venném meg. Felesleges egy ekkora autó. A Model 3 mérete bőven elég (nekem kisebb is jó lenne), ha akarsz bele pakolni akkor pedig Y.


#1

Az elektromos autó hatótávjának a légellenállás és a fűtés a nagy mumusa, városban pont hogy hihetetlenül keveset fogyaszt. Tölteni szinte bárhol tudod, de ha elugrasz az Auchanba 1 heti árammal feltöltöd a Superchargeren amíg vásárolsz.

2022. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Meg amúgy a Tesláknak van a legnagyobb hatótávja… Lakásban lakom, így otthon nem tudnám tölteni. De nem aggódnék amiatt, hogy lemerül, mielőtt fel tudom tölteni.


Ha összejönne egyszer akkor már S-t vennék, mivel autópályázásra, meg nagy utakra nekem az tűnik a legkényelmesebbnek.


És évente jó pár alkalommal kimennék vele külföldre, akár távolabbi országokba is.


Viszont a mindennapokban az V.-ből járok sokat a IX., X., XX., meg XXI. kerületbe.

Én is arra gondoltam, hogy az nehézkes lenne… A kormány miatt.


De erre a célra venni egy második autót, meg borzasztóan környezetszennyező. Egy autó legyártása rengeteg károsanyag-kibocsátássál jár…


#3. A mérettel mi lenne a gondod? Az S hosszabb, de keskenyebb mint az Y.

Az X meg minden tekintetben nagyobb mint az S. De a 2 felsőbb kategóriás Tesla az pont az S meg az X… A 3 és az Y, azok azért nem véletlenül olcsóbbak 35 százalékkal.


De egy Ford Explorer az talán még nagyobb mint egy Tesla Model X (jó most nem néztem utána, csak tipp), aztán mégis használják városba…

2022. márc. 5. 13:17
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

#4

A töltés hozzáállás kérdése. Hogy tudom úgy csinálni hogy ne működjön vagy hogy tudom úgy csinálni hogy működjön. Mi hazalátogattunk és elektromos autót béreltünk mert engem nagyon érdekel a téma. Körbelátogattuk a családot úgy hogy egyik háznál sem töltöttünk és sosem kellett a töltés miatt külön félreállni, akkor töltöttünk amikor egyébként is állt az autó. Nagy utaknál, főleg külföldi út során nem kérdés hogy meg kell állni csak a töltés miatt, de én ezt nem is bánom, legalább pihen egy kicsit az ember.


A mérettel az a bajom hogy nem szeretek feleslegesen nagy autóval járni. Volt egy rövid időszak amikor mindenest akartam és vettem egy nagy kombit, de később rájöttem hogy cipelem a nagy kasztnit hogy egyedül munkába járjak, ezért le is cseréltem. Ha magamnak tervezhetnék autót akkor az egy kicsi, 2 személyes, elektromos hothatch lenne. Most is az van csak hybrid…

2022. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Villanyautóként kifejezetten alkalmas és jó városi használatra. A kormányról meg annyit, hogy az emberek nagy része úgyis egy kézzel manőverez, innentől kezdve nem számít a kormány sem.
2022. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Amúgy meg Musk szerint a Tesla "hamarosan" (8 éve ígérgeti hogy 2 hét múlva) alkalmas lesz a teljes önvezetésre (FSD Full Self Drive), vagyis a városi kormányzást is elvégzi helyettünk, és szerintem ezért dizájnolta a kormányt úgy, ahogy.

2022. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 A városban pont hogy kevesebbet fogyasztanak a villanyautók, és gondolom hogy az egyébként is nagyon hatékony Plaid sem különb. Az meg, hogy melyik nőnek jönnek be a BMW-s, és melyeknek a Teslás pasik, már más kérdés. Minden nőnek más.
2022. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!