Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Családi autónak H Astra kombi?

Családi autónak H Astra kombi?

Figyelt kérdés

1.6-os benzines motorral alapvetően mennyire megbízható autó?

Mire kell odafigyelni, esetleg más ajánlott gépjármű?


2022. márc. 10. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen jó lesz
2022. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Hali. Én 4 éve használok egy 1.6os H kombit. Nekem faceliftes van. A korábbiaknál a vezetékszakadás volt jellemző az ajtóknál mert kissé rövid volt. (olcsón orvosolható) Cim modul hiba (pl nem szól a kürt ha megy a fényszóró) ez egy forrasztással javítható. Az olajhűtő tömítés szokta magát megadni idővel ez kb egy 20-30 ezres tétel. Alapvetően más, vagy komolyabb gond nincs. Van a vezérlésnél egy úgynevezett okoskerék. Ha a benzinesnek dízeles kerregő hangja van, akkor az cserés. Ez mondjuk drágább dolog lehet. Sokan mondják szereti enni az olajat. Nálam nem eszi. 10ezrenként cserélem (csakis a gyári előírt d2 es t kell bele tenni) Én 50 ezer km t tettem az autóba. Ami gond volt vele eddig az a lamdaszonda 2 csere volt, illetve egy rezicső. Minden más rendben van vele. Persze a kötelező dolgok megvoltak (vezérléscsere vásárláskor) Kapott 4 új féktárcsát, betéteket ilyesmi... Am ez 116le. Viszonylag könnyen viszi a bódét. Fogyasztása vegyesen 6,6l. A pályatempót bírja, nem zabál többet jellemzően klímával sem... A beltér nagyon egyszerű. Pohártartó az nem van :D A csomagtartó óriási. Bírja a terhelést!!! Amúgy tipikus igásló, kevés, és nem túl drága hibákkal. Jó mindenes családi autók.
2022. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az elottem valaszolo a z16xer motorral rendelkezorol irt (116 lo). Nekem 105 lovas van (z16xep) igaz ferdehatu. Fogyasztasa 7,5 vegyesben. Tipushiba meg az astrakban hogy elromlik a termosztat, emiatt folyamatosan keringteti a folyadekot, nem melegszik fel a motor... A xepben membranszakadas szokott lenni, illetve egr, szivosor eldugulasa.
2022. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az kimaradt, ahogy a hármas válaszoló is írta a motor. De nem z16xer, hanem A16xer. 2012 es autó.
2022. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó autó. Pont az a hátrány, hogy régebben is nagyon népszerű volt. Irdatlan mennyiségben hordták be külföldről. Amik vannak, azok sem fiatalok már. Jellemzőek a sok tulajos, lelakott autók. Nagyon meg kell nézni mit veszel, nehogy valami turpisság áldozata legyél. Nekem is van egy példányom, már 10 éve, párhuzamosan más típusok mellett. A többi autó jön-megy nálam, de a H Astrát soha el nem adnám!
2022. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!