Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor jo az olajszintet megnezni?

Mikor jo az olajszintet megnezni?

Figyelt kérdés
Hideg motorral vagy meleg? Mert hideg motorral neztem es jo volt a szint (10w40), utana beinditottam kb. 5 percre a motort, aztan leallitottam, ra 10-15 perc mulva ujra megneztem es kevesebb olaj volt a palcan, egyenes helyen neztem a szintet, mit csinaltok ezek szerint roszul?

2022. márc. 11. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hőtágulás! A meleg motor megnő, ázáltal nagyobb lesz az olajkarter térfogata is, és ezáltal a szint is csökken még ha ugyanannyi olaj is van benne. :D


De viccet félretéve. 10-15 perc múlva is még simán lehet a hengerfejben, meg erre-arra olaj aminek idő kell, hogy lecsorogjon a kerterbe. Hideg motornál nézd!

2022. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Hidegen vagy melegen is a maximum körül legyen 1-2mm hiszterézissel. Ha mentél vele állítsd le, vidd be a csomagokat, csukd be a garázst, hozz le egy zsebkendőt aztán mehet a méricske.
2022. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
14:34 kor
2022. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt rögtön olajcsere után csináltad. A szűrőt nem töltöted fel, oda folyt el a különbség.

Egyébként az autó kézikönyve tartalmazza, hogy hidegen vagy melegen kell mérni.

2022. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hypno ***** válasza:

Nem kell ezt túlspilázni.

Motor beindítása előtt megnézed és ha alsó-felső nívó között van, akkor jó.

2022. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én minden indulás előtt nézem, hidegen, max pöttyön legyen
2022. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!