Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf V tanksapka...

Volkswagen Golf V tanksapka fedél nyitása manuálisan?

Figyelt kérdés
Nem értek annyira az autókhoz, kérlek nézzétek el, ha valamit rosszul írok. Van egy 5-ös Golfom. Úgy vettem, hogy a 6-os Golf kormánya és műszerfala volt benne. Elég hamar rájöttünk a szerelőnél, hogy ez nem a legszakszerűbben lett kivitelezve. Elvileg kellene valami szerkezet, ami összehozza jól az 5-ös golf működését a 6-os golf kormányával és műszerfalával. Pár hónapja már használom, egyébként tökéletesen működött, de azt akarom, hogy teljesen jó legyen. Várunk erre a szerkezetre, de még nem sikerült a szerelőnek hozzájutnia. Sajnos olyan probléma adódott most, hogy azt jelzi a műszerfal, hogy nem csukódott be a vezetőoldali ajtó, pedig csukva van. :( Megnézte szerelő, a vezetékek teljesen rendben vannak az ajtónál, nincs törés sehol. Ezáltal nem tudom lehúzni az ablakokat, bár ez a legkisebb gond, nem tudom a tanksapka fedelet sem kinyitni, hogy tankoljak, mert egyetlen gomb sem működik az ajtóban… nem záródik az ajtó sem a távirányítóval, ha pedig manuálisan zárom be a kulccsal, akkor pedig csak a vezetőoldali ajtó záródik be, a többi nyitva… Mit tudok tenni? Vasárnap viszem valakihez, aki megnézi, de addig fogadnék ötleteket, tapasztalatokat, hogy tudnám esetleg bezárni a többi ajtót, és hogy tudnám kinyitni a tanksapka fedelet. Köszönöm annak, aki segít!

2022. márc. 11. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy visszaépíteném gyárira vagy vennék egy 6-os Golfot. Kell a fenének a sok szívás egy kis esztétika miatt…
2022. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Diagnosztika nálkül nehéz megmondani , hogy mi a baj. Tudom most sokan felkapják a fejüket, hogy minek oda diagnosztika? Pedig kellhet, mert manapság már nem közvetlenül a kapcsolók működtetik pl. az ablakemelő motorokat, hanem csak jelet küldenek a számítógépbe. Youtube-on van a "Pisti szerel", ő az alfájával pont így járt, hogy nem tudta felhúzni az ablakokat, miközben a vezetékek és a kapcsolók rendben voltak, a diagnosztika pedig CAN-busz hibát dobott neki, mert az ezekért felelős modulban volt gond.
2022. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az említett video, már a javításról:

https://www.youtube.com/watch?v=qIWmJM_Rnu4&t=861s

Neki pl a csomagtartót se nyitotta az ablakok vezérlése mellett. Szétszedett egy ilyen ajtókapcsolót, és elég komoly elektronika volt benne.

2022. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Volkswagen Golf V tanksapka fedél nyitása manuálisan?"

Ha tudsz szerezni egy huzalozási rajzot, akkor meg tudod nézni, hgy melyik csatlakozón kapja a tanksapka a működtető áramot. Azt szét kell húzni és a megfelelő pontokra ráadni a pluszt meg a földet.

Vagy ugyanez a biztosítéktábla megfelelő pontján, ha külön biztosítéka van. De akkor is tudni kell, hogy mit csinálsz.

2022. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. :) Végül másnap eljutottam egy autóvillamossági szerelőhöz, aki már aznap megoldotta a problémát, és kaptam kontaktot egy olyan szerelőhöz, aki talán meg tudja csinálni a kormány-műszerfal dolgot. Ha nem megoldható, visszaállítom az eredetire. :)
2022. márc. 16. 09:36
 6/7 krwkco ***** válasza:

"Végül másnap eljutottam egy autóvillamossági szerelőhöz, aki már aznap megoldotta a problémát"

Kb. hogyan?

2022. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy valami vezeték volt elszakadva. Mondtam neki, hogy előtte 1 nappal pedig autószerelőnél volt olaj es váltóolaj cserén, és nem értem, hogy nem vette észre ő, pedig megnézte a vezetékeket, mert volt 1-2x gond vele, de egy ajtóbecsukás megoldotta, ezért kértem, hogy nézze át, mert meg akarom oldani a problémát, de ő nem látott semmit, és tőle teljesen rosszan kaptam vissza (mármint az ajtót már egyáltalán nem érzékelte úgy, hogy be van csukva, hiába csuktam be 500x). Erre az autóvillamosságis azt mondta, hogy ezt nem is látná egy normál szerelő.
2022. márc. 16. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!