Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket, milyen szereket vásárol...

Miket, milyen szereket vásároljak otthonra egy átlagos autó takarításhoz?

Figyelt kérdés
Közepesen koszosa autót szereznék kitakarítani. Leginkább olyanokat szeretnék venni, ami benzinkúton is van. Köszönöm.

2022. márc. 12. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Porszívó, vizes rongy, ablaktisztító. Ha ennél tisztábbat szeretnél, akkor vidd el inkább profihoz szerintem.
2022. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fix nem venném benzinkúton, van hogy el vannak szállva az árak.


Ugye attól függ milyen elvárásaid vannak, és kívül vagy belül akarsz takarítani.

Belülre:

Mikroszálas törlőkendő, műszerfal (műanyag) ápoló, ablaktisztító (amit a lakásban is használsz), kárpit tisztító, valamilyen puha fogkefe vagy hasonló (a szellőzőrácsok kitakarítására), ha klímás akkor klíma tisztító hab.

És persze egy nagyon jó porszívó megfelelő fejjel.


Plusz ha nagyon oda akarod magad tenni kiveheted az üléseket is, akkor persze a megfelelő kulcs. Sokat számít amúgy ha kiveszed és rendesen kitisztítod a szőnyeget is.


kívülre:

Valamilyen autósampon, víz, mikroszálas törlőkendő, műanyag\gumi ápoló, lehet kapni felni ápolót is, de én sose láttam értelmét. Kívülre a legjobb ha takarítás után valaki fel tudja neked polírozni és vagy wax-olni. De annak nem állnék otthon neki. Attól újnak fog kinézni.



Vannak mindenféle csomagok is erre, pl a lotus cleaning-nek jók a cuccai, csak elég drágák.

2022. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vödör, mosókesztyű, sampon, wax, esetleg szárítótörölköző, mikroszálas kendő, műszerfalápoló, esetleg gumiápoló.

Nagyjából ezek azok amik alap dolgok és feltétlenül szükségesek. Bár csak a szereket kérdezted, egy porszívó gondolom csak akad otthon. Egy kerti csap, slag sem árt az öblítéshez.

Szerintem ne benzinkúton szerezd be a szereket, mert ott a lehető legdrágább általában.

Márkára én a Sonaxot ajánlom. Jó minőség, de még megfizethető. Autósboltban, hipermarketek polcain is előfordul. A Lotusos termékek is jók, de némelyik eléggé túl van árazva, nem kis árréssel dolgoznak és ehhez képest elájulva nem vagyok tőlük.

2022. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne benzinkúton vedd, menj be pl egy Obiba, autos részlegen sokmindent találsz ehhez.
2022. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Benzinkúton pokoli drágák ezek a szerek. Javaslom egy nagyobb áruházban nézelődj az auós soron ott mindenfélét találsz.


Belső takarításnál én porszívózással szoktam kezdeni akkor mindent kiporszívózom amit lehet. Nekem van még légkompresszorom és vettem hozzálevegő pisztolyt, azzal is kifújkálom az apró réseket stb... kegyetlen jó erre. A rácsokat meg nagyon pici réseket vékony ecsettel puhaszőrűvel szoktam azzal jól fel lehet lazítani aztán kifújkálom meg porszívózom. Atán én enyhe mosogatószeres vizzel ami valamennyire zsíroldó meg lágyító azzal áttörölgetek mindent egy mikroszálas ronggyal. Igaz hogy utána foltot hagy, de első lépésnek ez bőven jó. Ha ez megvan akkor ablaktisztítóval az üveg felületeket törölgetem át. Érdemes autóra való ablaktisztítót venni mert az nem hagy fátyolos nyomokat régebben Clin-el csináltam de mindig fátyolos maradt ami napsütésben volt igazán feltűnő. Ablaktisztításnál én mindig puha papírtörlővel szoktam szárazra törölni. Aztán műanyagápolóval törölgetem át a műanyagoakt.

A kárpitot én sokszor csak átporszívózom. Nyáron amikor jó idő van akkor szoktam nagy takarítást csinálni akkor üléseket kiszedem, kölcsönzök egy vizes porszívót és azzal átmosom és hagyom a napon száradni max 2 nap elég szokott lenni.

2022. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!