Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány forintos benzin ártól...

Hány forintos benzin ártól fognak ritkulni az autók az utakon?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán lesz-e ilyen? Elektromost még mindig sokan nem tudnak venni, de igazából nem is akarnak, ahogy én sem.

2022. márc. 13. 08:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Majd megnézem a kristálygömböt délben.
2022. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Olyanba, ami a gyűrűk 3ik részének az elején volt?
2022. márc. 13. 08:48
 3/29 A kérdező kommentje:
Gyűrűk ura*
2022. márc. 13. 08:50
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha elfogy a 480-as benzin (megszűnik a sapka vagy mi...), és csak a 699-es marad, észrevehetően kevesebb lesz az autó az utakon. Adná a Jóisten!
2022. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%

Ez hogy ritkuljanak, ritka hülye megközelités.

Ez olyan irígység féle hogy ha én nem tudom megvenni akkor más is minek veszi meg.

Ha normálisan meglennének csinálva az utak a városokban és falvakban aminek nagy áteresztő képessége lenne, ennyi autót észre se lehetne venni.

AMúgy nyilván a szegényebb ember kevesebbet fog autókázni mint a tehetősebb.

A másik baj meg az hogy a munkás fizetések nem arra vannak hogy ezt megbírják venni , úgy mint a jó és új autókat sem.

2022. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen infláció mellett még kevesebben fognak elektromos autót venni. És nem azért mert nem akarnak (elég sokan vennének, ha megengedhetnék maguknak), hanem mert nem lesz rá pénzük.

Szóval az öreg benzines/dízel autó is az üzemanyagár szempontjából nézve, úgy fog viselkedni, mint a Pateto javak szerintem.

Másik kérdésre a válasz, ahogy előttem írták, szerintem is, amikor vége az árstopnak és tényleg 7/800 Ft-os benzinár lesz, akkor lesznek sokan akik letenni kényszerülnek a kocsit.

2022. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz kevesebb. Mindig azt hiszik az emberek és soha nem következik be. 200-nál kérdezték a 300-at, 300-nál a 400-at, 400-nál az 500-at... de ez soha nem történik meg.


Azt nem értik meg sokan, hogy az üzemanyag drágulása MINDENT érint, nem csak a saját autót használókat. Minden drágul az üzemanyaggal együtt. Hangsúlyozom: MINDEN. És tudjátok, hogy mi tartozik bele a "minden"-be? A tömegközlekedés. Persze a tömegközlekedés egyelőre tartja magát, mivel nagykeráron tankolják például a buszokat, de kb. ott tartunk most, hogy a nagykerár is drágább, mint amennyire a viszonteladási ár korlátozva van. Ez azt jelenti, hogy kb. most van az a pont, amikor a tömegközlekedés elkezd veszteséges lenni az üzemeltető számára, szóval rövidesen ott is emelni fogják az árakat.


Ennél fogva felteszem a kérdést: ha a tömegközlekedés is épp ugyanúgy drágul, mint az autóm fenntartása, akkor miért tenném le az autót? Mivel lenne az nekem jobb?

2022. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

#7 Elnézést, erre a kérdésre idő előtt ráugrottam. Azt hittem, hogy már megint a tömegközlekedést isteníti valaki és csak most olvasom, hogy elektromos járművekről van szó.


Ugyanakkor a válaszom maximálisan felhasználható az elektromos eszközökre is. Az áram is drágul. Minden drágul. Nem az autózás drágul, hanem minden. Egyik közlekedési forma sem jobb a másiknál.

2022. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetésem nem igazodik az árakhoz /biztos hogy nem fog/ még azon is elgondolkozok hogy eladom a kocsit a fenébe. A tömegközlekedés olcsóbb, nem kell karbantartani és a szerelőnél hagyni egy fél havi fizetést. Rossz lesz nagyon mert szeretek vezetni, jó volt a kötetlenseg is. Hiába most "csak ennyi" az üzemanyag így is sokba kerül fenntartani egy autót ma Magyarországon, még akkor is ha keveset/kevesebbet használom majd a drágább üzemanyag miatt, ráadásul így meg egy paradoxonba kerülök, mi értelme az autót fenntartani ha nem használom (?).
2022. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
#7: Most sem nyereséges a tömegközlekedés
2022. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!