Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mesélnétek arról, milyen volt...

Mesélnétek arról, milyen volt régen GPS nélkül az autós közlekedés?

Figyelt kérdés

Manapság már nagy divat a GPS, sokan el sem tudják képzelni az autózást nélküle, de pl. a kamionozásban is tekintélyes szerepet kap. Régen viszont ennek segítsége nélkül kellett megtervezni az utat és közlekedni ismeretlen helyek, utvonalak esetén is.

Milyen volt ez régen?



#kamion #GPS nélkül
2022. márc. 13. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Autós térkép, városon belül meg a kérdezősködés
2022. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Európa térkép. Cetlikkel jelölve a következő oldalt ami következik.
2022. márc. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Amkor az első fuvarom Teheránba szólt, már egyedül kellett menni. Azt az intelmet kaptam egy onnan visszajött kollégától, hogy Budapestről kifelé egészen Teheránig egy táblát figyeljek: E75 ha ezt követem, garantált a siker.

...és tényleg..a térkép nem is kellett.

2022. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Térkép, akkor is odatalált mindenki az uticéljához.

Extrém, ma már elképzelhetetlen eset, a járókelőktől útbaigazítás kérés

2022. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül utazva hosszabb, ismeretlen úton autóstérképből előre készülve kutyanyelv a műszerfalra, azon a fontosabb elágazások, útszámok felsorolva.

Ha volt mitfahrer, akkor az az ölében térképet tartott ("ITT kellett volna balra fordulni" ettől mindig ideges lett a sofőr...).

Illetve ahogy előttem is írták, városon belül gyorsan betippelni, hogy ki a helybéli (bácsi biciklivel jó szokott lenni), ablak lekurbliz, kiabál:)

Amikor egyre inkább nyilvánvalóvá vált, hogy rossz felé megyünk, jött az anyósülésből a "mondtam, hogy kérdezzük meg, de te sose ismered be, hogy nem vagy biztos" 😅

2022. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én még most is gps nélkül megyek személyautóval, lehet élni nélküle.
2022. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Lutri.
2022. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2022. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Múltkor ukránok állítottak meg és kértek útbaigazítást ukránul..tőlem...az angol sem az erősségem szóval csak egy "I dont speak ukrán"-ra futotta😅
2022. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
kamionozok, es rengetegszer elofordul, hogy rossz cimet adnak meg, de ez csak akkor derul ki amikor mar “megerkeztel”. Sokszor volt hogy bementem mindenfele ceghez hogy hol van amit keresek, legtobbszor mindig utbaigazitottak, meg ha egyaltalan nem beszeltunk kozos nyelvet akkor is kimatekoztuk valahogy. Habar akkoriban nem volt internetem kint, manapsag googlen elobb vagy utobb megtalalom. Boven lehet igy elni, csak +1 vagy +2 orat igenybe vesz altalaban
2022. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!