Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most őszintén az E5 100 a és...

Most őszintén az E5 100 a és az E10 95-ös benzin között mennyi fogyasztás különbség lehet?

Figyelt kérdés
Valaki azt írja ha tankolsz 10EFt-ért E5 100-as benzint akkor 300-350km-et lehet elmenni annyiból de ha valaki E5 95-ös benzint tankol akkor csak 200km-et lehet elmenni 10EFt-ból.Literszám különbség szerintem lehetetlen max pár deci fél liter nem?

2022. márc. 14. 15:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
#20: a pálinkát zárt üvegben tárolod, nem egy szellőztetett tankban.
2022. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 hypno ***** válasza:
48%

#21


Vagy eperfa hordóban, ami lélegzik. De mindegy is, mert az alkohol nem romlik, legfeljebb elpárolog.

2022. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Kérdező.

#18 vagyok.

Van a háznál autó, robogó és kertikapa, kannában mosóbenzin stb.

Szóval kisebb-nagyobb mennyiségben akadnak különféle minőségű és korú üzemanyagok.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy pl. mosóbenzint öntök az autóba, vagy a fűnyíróból tankolom a robogót. ;)

Azt azonban több évtizedes autós-motoros multtal ki merem jelenteni, hogy még soha semmiféle benzinromlást nem tapasztaltam.

2022. márc. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
62%

A mostani 95-ös benzinek hajlamosabbak a megromlásra a biokomponensek miatt, fél év után ez egész biztosan érzékelhető, gyantás kiülepedés formájában.

A 100-as E5 benzinek ezzel ellentétben általában 1% alatt tartalmaznak biokomponenst, továbbá a benne lévő motortisztító adalékok gátolják a leülepedést és a megromlást. Ezen túl meg kell említeni, hogy a 95-ösben lévő magas etanoltartalom vizmegkötő hatással bír, rontva így a korróziós és surlódási hatásokat. A 100-asban lévő adalékolás esetén ez nem áll fenn, sőt általában súrlódásjavító, és jobb kenést biztosító hatásuk is van ezeknek, ezért is "szebb" a motor járása pl. hangra.

A jobb eltarthatóság miatt javasolt pl. fűnyírókba a 100-as. Persze ha napi szinten van használva, akkor jó a 95-ös is bele, de szezon vége előtt érdemes beletenni már a 100-ast, hogy ne a 95-ös etanolos benzin álljon benne hónapokig.

Végül pedig említsük meg a régi benzineket, ahol oktánszám növelésre ólomadalékokat használtak, pl. tetraetil ólmot. Az ólomadalékolás gyakorlatilag minden az egyben: oktánszámnövelés, kopogásjavító, kenésbiztosítás. Műszakilag az ólomadalékolt benzinek kiválóak, és évtizedekig is elállnak pl. egy hűvös száraz pincében.

Környezetvédelmi szempontból viszont ezek a hagyományos benzinek ma már nem elfogadott, mivel az égés végterméke mérgező ólomvegyületeket tartalmaz.

Ezt igazából azért érdemes tudni, mert a mai benzinek műszaki problémája innen indult, azaz hogy tetraetil ólom helyett más adalék keresése, amely helyettesíti az előnyös tulajdonságokat.

Namost rájöttek arra, hogy nincs még egy olyan kiváló anyag, mint az ólom. Innentől kezdve 10-20 féle adalékanyagot raknak a mai benzinekbe, amelyek céljainknak megfelelően módosítják a benzintulajdonságokat. Gyártótól függ az adalékolás és annak összetétele, ezért is kismértékben más és más a benzinminőség, de ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül amellett hogy mindig a konkrét motortól is függ hogy az adott benzint az adalékolásával mennyire szereti vagy tolerálja.

2022. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

20/


Köszi de a motorszerelőmnél láttam már tankba belerohadt 95-ös benzint még büdös is volt ráadásul.

2022. márc. 15. 18:29
 26/33 A kérdező kommentje:

23/


Magam még én sem csak a szerelőnél láttam egy két motort amiben 95-ös benzin volt és beleromlott viszont a százassal van tapasztalatom 2 év múlva sem volt baja a szerelő is inkább azt ajánlotta tartós tárolásra.

2022. márc. 15. 18:30
 27/33 A kérdező kommentje:

Már most tényleg bizonytalan vagyok benzin kérdésben ezt olvastam valahol


"Elárulom neked a saját tapasztalatom.

20 éves, olasz, eqykettes, FIAT szutyok E10ből beporlaszt 10litert százon, városban, úqy, hoqy nem tiprom.

Ugyanez a szutyok, E5ből ( konkrétan: makszmósön szuper 100 pluszból) detto városi körülmények között 7literből víqan evickél 100 kilométert.

Ha nem hiszed, járj utána.

És méqvalami.

Láncfűrész kínlódik csak az E10zel.

Fűkasza szintén.

Stihl mind a kettő.

És 2éve, csak 100ast isznak.

És nem a prémium (részinq) üzemanyaq lett csodaszer, hanem a 95öst butitották le annyira, hoqy kvázi ráfizetés a használata. "



"Minden nap több száz km vezetek, ez bizonnyított tény!Több autón is leteszteltem!Példa!Tankolj szutyok 95 öst tegyél meg vele autópályán 100 km t és ugyanígy tedd meg ezt ömv 100 as benzinnel, nézd meg mennyit benzined marad a tankban!Fogalmad nincs róla, mennyire nem ugyanolyan összetétel már a mai benzin mint pl 20 30 éve! "

2022. márc. 15. 22:41
 28/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, lerágott csont amit feszegetsz, a 24-es válaszban a főbb dolgokat megtalálod. Ill. a youtube-on számtalan oktató jellegű videó van fenn pl. Gajdán úrtól, javaslom megtekinteni.
2022. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Magyarországon botrányos minősége van a 95-ös benzinnek.

Azért szoktam le róla, mert kiszamíthatatlan mikor sikerül egy olyat tankolni, amitől csak kínlódik a motor.

Próbáltam az összes nagy kúthálózatot, mindenhol beszoptam párszor.

Egyszerűen becsörög a motor tőle, a 0 km-es motor is, meg a 10 éves is, meg a 20 éves is. Meg a 2ütemű robogó is.

Amúg volt lukoil 98-as, azt tankoltam, azzal sosem volt bajom, aztán megszűnt, azóta csak 100-as.

2022. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Mivel jómagam is mérnök vagyok, elég sok cikket olvastam, és videót megnéztem a témában.

Elhiszem hogy elvileg nem kéne, hogy szar legyen a 95-ös, mégis sokszor belefutottam még én is, aki csak havonta 2-3x tankolja tele a kocsit.

Igazából egy ilyen elbaszott tankolás után kéne leszívni a benyát és elvinni a laborba, vagy versenypályán körözős tesztre.

2022. márc. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!