Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom az első futóműből...

Hogyan tudom az első futóműből kiszedni a rugókat és visszatenni azokat? (LADA 2107)

Figyelt kérdés
Hello! Nem szedtem ki még első rugót. Kb így van a fejemben: Felbakolt kocsinál hagyom lógni az első futóművet. Lengéscsillapítót ki kell szerelni és pajszerral ki lehet szedni a helyéről a rugót. Visszafelé pedig emelővel alátámasztok a lengőkarnak, majd berakom a lengéscsillapítót. Tippeket és trükköket elfogadok!

#Lada #Lada futómű #lada rugó
2022. márc. 17. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
na és pont ezért nem kéne nulla hozzáértéssel nekiállni. Pajszerral feszegeted és úgy kirepül onnan, hogy intenzíven fogsz ébredni, persze, ha nem kapálsz el egyből
2022. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelés jó, csak a pajszert kell elfelejteni a rugó kiszerelésénél. Nem erőlködünk pajszerrel, gumiszerelő vassal, szomszéd Miska báttya laposvasból hajtogatott célszerszámával. Azért van a rugóösszehúzó, hogy ezt is meg lehessen oldani. Egy rugóra felteszel kettőt és aránylag kényelmesen, biztonságosan ki tudod venni a rugót.

A visszaszerelésnél is jó az elképzelésed, csak nem árt figyelni pár apróságra. Például arra, hogy a rugó és a rugótányér közötti gumialátét pár év alatt kőkemény lesz és a rugó kiszerelésekor néha porrá szétmállik. Érdemes előre beszerezni a gumikat, mert ilyenkor sűrűn előfordul, hogy az egyszeri Lada-tulajdonos elkezd szentségelni, mert ő nem gondolta, hogy a gumi megpusztul (pedig a Ladák valamennyi gumi- és műanyagalkatrésze hajlamos rá), az autósbolt pont zárva van, az autó meg már estére kellene, ezért "csak gyorsan rakjuk össze, majd hétfőn veszek másikat, osztán berakom" jelszóval összetákolja az első futóművet úgy, hogy a rugó a fém rugótányéron ül, majd hónapokra vagy évekre úgy marad az egész, aztán lehet hallgatni a nyikorgást. De ugyanez a helyzet a lengéscsillapító szilentblokkjaival is: általában már a kiszerelést sem élik túl. Sőt, az is csak ilyenkor tűnik fel, hogy a lengőkar gumiütközője is csereérett, de mivel az ritkán vesz részt a rugózásban, ezért általában "jóvanazúgy" jelszóval a helyén marad.

2022. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rugóösszehúzóval a legkönnyebb. Vegyél, mert megéri, mert egyébként óriási sz*pás. Mi 1× szívunk vele, utána vettem is összehúzót. 3000 forint volt, nem 1 nagy összeg, de rengeteg bosszúságot, energiát, idegeskedést és erőkifejtést lehet vele megspórolni
2022. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen NE vegyen rugóösszehúzót se..

Olyan erők vannak ott hogy ha elszúrja akkor egy anyát simán átlő a koponyáján, márpedig ez tuti van annyira hülye hogy megcsinálja.


Vigye el szerelőhöz!

2022. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!