Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnék meggyőzően...

Mivel tudnék meggyőzően reklamálni garanciális javítás miatt egy olyan autószerviznél akiktől nem kaptam számlát?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egyszerű eset, de azt hiszem tükrözi a magyar realitást.

Röviden: vezérlés és kuplungszett csere volt az autón, a motor most hangosan, remegve jár. Használni csak kis fordulatszámon merem, kb 4ezer felett már ilyesztően rezonál. (üresben is, függetlenül a kuplungpedál állásától)

A szervizben lévő szerelők nem érzékelnek és nem hallanak "semmit", szerintük az autóval semmi gond. Én viszont így nem tudok közlekedni vele, félek, hogy nagyobb bajt okozok.

Természetesen kételkedtem a saját véleményemben is (akár lehetett előzőleg bent valamilyen sokkal jobb minőségű alkatrész, és amiatt járt simán a motor), ezért kerestem típustársakat ugyanezzel a motorkóddal. Meghallgattam 3 másik autót, mind egyformán, és ugyanolyan szépen jártak, mint 1 hete az enyém.

Ez egy híres és jónevű fővárosi autószerviz, számomra értehetlen a hozzáállás (főleg, mert először vagyok náluk).


Milyen meggyőző erő lehetséges ilyenkor, ha a szó nem használ?



2022. márc. 23. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

El sem olvasom: sehogy, semmivel. Ha kókányjancsinál szereltetsz, annak ez az átka. Olcsóbb, de a szar munkára nincsen garancia. Papírmunka nélkül (számla, munkalap, stb) nem igazolható/bizonyítható, hogy az illető tényleg javította az autódat, szóval hogy hajtod be rajta a hibát? Sehogy. A fejed tetejére állhatsz, meg a világ legjobb ügyvédeit fogadhatod, de akkor sem fogod tudni behajtani.


Legyen ez egy lecke a számodra: olcsó húsnak híg a leve. Legközelebb ne húzd a szád a drágább szerviz miatt, hanem fizesd ki azt. Ott legalább lelkiismeretesen javítják az autódat, ha pedig mégis valami probléma adódna, akkor garanciával visszaviszed, nem kell harcolni velük.

2022. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 Na jó, azért elolvastam.


A remegést leszámítva szépen jár a motor? Tehát egyenletes-e az alapjárat, van-e benne erő, füstöl-e, stb. Mert ha ezekkel van probléma, akkor esélyes, hogy elrakták a vezérlést.


"jónevű autószerviz" Parancsolsz? Hogy lehet egy számla nélkül (azaz ILLEGÁLISAN) dolgozó szerviz jónevű? Meg eleve hogy lehet őket autószerviznek hívni? Ez barátom egy suttyó.

2022. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom írtad, hogy nincs számla. Így a rizsa részét nem olvastam el.


Így jártál. Mégis hogyan bizonyítanál bármit is? Konkrétan azt mondják hogy azt sem tudják ki vagy.


Jó dolog fillérb*szni azzal, hogy nem kérsz számlát, jó dolog adót csalni is. Most így jártál, legközelebb majd elviszed egy normális helyre.


Mindig jókat röhögök amikor elviszik a jóskapistához mert ott egyrészt olcsó másrészt nincs számla. Aztán ha valami gebasz van megy utólag a hümmögés

2022. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
100%

Vigyed el egy maszek műhelytulajdonos szerelőhöz. Akár többhöz is. Mond el a történetet és mond meg, hogy oda nem mész vissza, de szeretnéd kijavíttatni. Hogy úgy érezze, hogy ebből megbízás lesz. (Egyébként is jó lenne, ha találnál egy megbízható szerelőt, és nem szervizbe járkálnál.) Szánjon rá 5 percet, hallgassa meg és mondja meg, hogy mi lehet a hiba. Egyáltalán nem biztos, hogy a vezérléssel vagy a kuplunggal van a hiba. Akár lehet egy motortartó bak vagy gyujtásprobléma. Ezt egy jó szerelő előbb megállapítja, mint mi a semmiből.

Ha nem meggyőző az ippse, akkor menj el egy másikhoz. Ha megmondja a hibát és az elvégzett munkával kapcsolatos, akkor próbáld rávenni a vezérléscserélőket, hogy konkrétan azt javítsák meg. Lehet, hogy azért állítják, hogy nem hallanak semmit, mert fogalmuk sincs, hogy mi a hiba. De egy kicsi esély van rá, hogy ha tudnák mit kellene tenni, akkor megtennék.

Ha ez nem jön be, akkor javíttasd meg a saját költségeden azzal a szerlővel aki a legértelmesebb volt.

(A szervizekkel az a baj, hogy drágábbak, mert el kell tartaniuk egy csomó felesleges embert. A munkafelvevő csak arra jó, hogy hiányosan adja tovább az információt a szerelőnek, akit elszigetel a kuncsafttól. És nem tudsz jó szerelőt kiválasztani, mert mindig mást kapsz és nem is tudod, hogy kit.)

2022. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A szervizekkel az a baj, hogy drágábbak, mert el kell tartaniuk egy csomó felesleges embert."


Rengeteg cikk készült már arról, hogy különböző javítások esetén mekkora különbségek vannak szervizek és maszek szerelők között. Meglepően sok esetben alig volt drágább a szerviz. Voltak egyes esestek ahol ocsóbbra !! jött ki a szerviz.


Ez megint ilyen tipikus közhelyes berögzült autós hülyeség, kb 3F szabály szint.

2022. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha nem kaptál számlát, akkor még próbálkozhatsz. Nem olvastam el a litániát, vidd vissza, aztán meglátod. Persze felkészülten menj oda, pontos dátummal, javítási adatokkal.


Aztán meglátod. Ha nem ismernek meg, akkor ennyi volt.

Ha tökösek, akkor "rápillantanak"

2022. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 Mondjuk a 3F-ből 2 igaz... de azért azzal egyetértek, hogy az ilyen közhelyeket el kellene felejteni.
2022. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, a kevésbé relevánsakat is!


Sikerült 3 másik autót meghallgatnom ugyanilyen motorral, mind szép simán jár, nem ráz, nem remeg.

Sikerült két szerelőnek megmutatnom, a tünetek alapján mindkettőjüknek a fél-egy fokkal elrakott vezérlés volt az ötlete, zöldfülűként jártak már ők is így.


Van szerelőm akiben megbízom (nem olcsó de precíz, és önérzet helyett kíváncsiság és maximalizmus hajtja), azért mentem máshoz mert rutinmelónak hittem amire szükségem volt, és ő pár hétig nem ért rá.

Az autón félbehagyott munkákat a szerelőm befejezi. Nem gyűjtöttem elég infót a szervizről és a munkáikról. Okosabb lett volna több időt beletenni a projektbe, most így jártam.

2022. márc. 25. 15:26
 9/13 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem akkor megírni, hogy megoldódott a probléma:

-> pont egy szíjfognyival volt elcsúszva a vezérműtengely.

Magamnak csináltam meg, viszont feltűnt, hogy mennyire könnyű elrontani ha az ember nem figyel. Úgy kell feltenni a szíjat, hogy húzó oldalon (tehát a főtengely-vezérmű közt) feszes legyen, míg a szíjfeszítő oldalon laza. Értelemszerű, másképp ahogy a szíjfeszítő kihúzza belőle a lógást, máris elhúzta az egymáshoz képest belőtt pozíciókat. Nekem is másodszor lett jó, mert bármilyen bagatell dolog, erre ott hirtelen nem gondoltam.

2023. márc. 8. 16:34
 10/13 krwkco ***** válasza:

#9

Kössz, hogy megírtad. Egy újabb tapasztalat a szervizekkel kapcsolatban, amit részben írtam a 4-esben. Mert mi a márka- vagy Bosch- vagy hasonló szerviz. Egy csillivili épület rengeteg emberrel, akik meg sem érintik az autót.

Élünkön a munkafelvevővel, aki várakoztat, azután meghallgatja, hogy mit akarsz és többé-kevésbé pontosan átadja a szerelőnek. Elvileg ellenőrizhetné, hogy a szerelő jól dolgozik-e, de nem teszi. Csak elszigeteli az autótulajt a műveletektől aki akkor sem követheti nyomon, ha lenne rá ideje és volna fogalma az ügyről.

Minden a SZERELŐN múlik. Aki ugyebár külön kiképzést kap minden új modellel kapcsolatban. Egy frászt. Az az egyetlen ember, aki ezt megkapta (ha volt ilyen), már rég elhúzott és saját műhelyben dolgozik. Aki maradt, az az éppen végzett fiatal, az öreg, aki már nem mer vállalkozni és egy-két tesze-tosza. Van persze kivétel is, de nem sok.

A szakszervizeknek monopoliumuk van az olaj- meg egyéb folyadékcserékre és egyéb nem túl kritikus műveletekre. Ebből élnek. Lehetne ugyan más, minősített szervizbe menni, de ki az az újautó tulaj, aki megkockáztatja, hogy vita legyen a garanciánál.

Szerintem a legjobb az a szerelő, aki a saját műhelyében dolgozik, nincs tanulója és a tipusra specializálódott. Vagy ha nem, akkor gyakorlott és eszes (intelligens).

2023. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!