Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első gépjármű vásárlása előtt...

Első gépjármű vásárlása előtt állok. Mennyire számít gyakorinak ez az eset?

Figyelt kérdés

37 évesen első autóm vásárlása előtt állok ( friss jogsi).

Pár hete kezdtem el nézegetni a használt kocsikat.

Ki is néztem egy kereskedőnél egy számomra minden tekintetben megfelelő példányt, de olyan problémával szembesültem, amire nem számítottam.

A kereskedő a telefonban közölte, hogy nincs a kocsin forgalmi vizsga, és legalább 3 hét, amíg megvan minden hivatalos papírja (persze foglalónak rakjak le 200.000 ft-ot). Az interneten egyébként forgalomban lévő, magyar okmányokkal volt feltüntetve.

Mondanom sem kell, egyből elment a kedvem az egésztől.

Teljesen rizikós lefoglalózni egy műszaki vizsgával nem rendelkező kocsit.

Elkezdtem böngészni más kereskedő hirdetéseit, és ott is találkoztam erre utaló leírással.


Járt már valaki hasonlóan?

Van olyan, aki ennek ellenére megvásárolta a kocsit?


2022. márc. 24. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Én is keresgéltem, vettem autót.

Minden kereskedő így hirdet bizonyos autót.

Az enyém eredetileg osztrák, a placcon rendszám nélkül.

Ha tudsz "hirdetésül", akkor a kínálati ár levizsgáztatva, magyar okmányokkal értendő, így kapod meg.

Én is tettem le foglalót, 3 nap múlva mehettem az autóért.

Nagy letartóztatások voltak az autó vizsga helyeken sundám-bundám miatt, megszigorították rendesen, ezért a 3 hét.

Benfentesék (mint az én kereskedőm is akkor) gyorsan tudtak intézni mindent, ma időbe kerül.

2022. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet ha lerakod az előleget akkor kezdik csak el honosítani az autót. Addig nem akar már rá költeni amig nincs meg a vevő.
2022. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmi vizsga az műszaki vizsgát jelent a te zsargonodban?


Nos, ha el akarja adni, akkor úgyis kell rá műszaki. Ha megcsináltatja és 3-4 hónap múlva viszik el, akkor is friss műszakinak számít. Szóval én se értem, mit vacakol. És én se raknék le foglalót érte.

Én győri vagyok, itt nézegettem egy éve autókat (és vettem is). Soha, sehol nem volt ilyen. A friss műszaki az meglevő műszakit jelentett. Foglalót sehol nem kértek.

Nekem gyanús lenne, hogy így intézik. Menj tovább, majd csak akad olyan, amelyik tetszik neked, de nem sumákolnak a műszakival.

2022. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:
68%

"Teljesen rizikós lefoglalózni egy műszaki vizsgával nem rendelkező kocsit."

Gondolom, a szerződésbe bele van írva, hogy a kereskedő feladata a kocsi 3 héten belüli levizsgáztatása és átadása. Ha ez a kereskedőnek nem sikerül, akkor Neked a foglaló duplája jár vissza. (A saját 200 ezred és még 200 ezer).

Viszont Te sem gondolhatod meg magad, mert akkor a kereskedőé a foglaló.

2022. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
nem jártam még így. Gyanítom, hogy az olcsó kategóriás autóknál jellemző
2022. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt még ilyen esetem nekem sem. De nem csinálnék belőle ekkora problémát. Ha amúgy rendben van az autó, tetszik, akkor kifizetném a foglalót és kivárnám azt a 3 hetet. Ha az eladó nem teljesíti, amit szerződésben vállal (mert nem csak úgy szóbeli ígéretre adod oda a pénzt, hanem gondolom írtok róla valamit), az már az ő gondja lesz, nem a tiéd. Ha pedig nem valami ritkaságról van szó, patika állapotban potom áron, akkor lapoznék és keresnék másikat.
2022. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Ha megcsináltatja és 3-4 hónap múlva viszik el, akkor is friss műszakinak számít."

Nem ez a fontos!

Gondolj bele, a forgalmit valaki nevére kell kiállítani, kire lesz kiállítva?

ha kiállítják és forgalomképes, mert az, biztosítás is kell rá és így tovább.

Ezért csak akkor vizsgáztatják, honosítják, amikor megvan a tulajdonos.

Nem kell mindenfélét beleképzelni, ez ilyen helyzet.

És nem, nem kell lelakott autóra gondolni, azt nem szivesen tart, mert keveset keresne rajta.

Én 8 éve 2M-ért vettem, mai napig pöpec...

2022. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


7-re reagálva.


Én is kereskedésből vettem Ausztriából behozott autót. Amit biztosan tudok: nem akkor műszakiztatták le, amikor velem megegyeztek. Ez az autó már pár hónapja ott állt a telephelyükön akkor. Eladóként egy cég (a kereskedő cég) volt megnevezve. Gondolom a forgalmi az ő nevükre volt kiállítva.

Foglaló természetesen szóba sem került.

És még egy apró megjegyzés: ha nem lett volna érvényes műszakija és eleve forgalmi engedélye, akkor ki sem próbálhattuk volna közúton. Márpedig próbaút nélkül értelemszerűen nem is vettem volna meg.

2022. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Csak egy hülye kérdés, nem lehet, hogy a honosítást akarja rád verni?


Azért kérdezem, mert én is egy "zsivány" kereskedőtől vettem egy elég ritka sportkocsit, ő is németből hozta, úgy hirdette az árat, hogy ennyi...


Vételkor nyögte be, hogy akkor ott a regadó stb... :D


Kár, hogy olyannal baxakodott akinek a fél családja ügyvéd, úgyhogy nem igazán tudta rám verni ezeket a költségeket, de minden xarral bepróbálkozott... Igazi patkány a legtöbb díler sajnos!


Nem csak emiatt mondom, hosszú sztorit tudnék írni, erről az autócseréről... és tényleg ha nem ügyvédek vennének körbe, hát mélytorkoznék rendesen... szóval nem írigylem az egyszerű autóvásárlókat!

2022. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A mai világban ez nevetséges,hogy adjak előleget,aztán majd hetek múlva lesz műszaki...

És mi van akkor ha találnak vizsgán valami rejtett hibát,vagy akármi közbe jöhet.

PÉNZT NEM ADUNK ELŐRE SENKINEK!!!!

Én elkerülném az ilyen balfék kereskedőt,ráadásul azért is,mert mert a neten máshogy hirdette.

Annyi használt kocsi van,mint égen a csillag,keress másikat.

2022. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!