Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 'OPEL MERIVA A' jobb ajtón a...

'OPEL MERIVA A' jobb ajtón a gumi csík leválik, ahol az ablak belemegy a kasztniba. Hiába pattintom vissza, elég hamar 'feljön', még az eleje tartja egyenlőre. Mivel lehetne visszaragasztani?

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 25. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A díszcsík ragasztott vagy patentos? Már nem emlékszem.
2022. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok az autónál, de mintha ragasztó nyomokat láttam volna a felpattanó rész alatt a kasztnin az ajtón.
2022. márc. 25. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem emlékszem pontosan. Vagy ragasztott, vagy patentos.

Ha ragasztott, akkor óvatosan le kell szedni, de vigyázva mert ha esetleg fémbetétes a díszléc akkor elgörbül. A ragasztót ami rajta maradt lepucolni róla, és az autóról is. (óvatosan!)

Lehet venni 3M-es kétoldalú ragasztószalagot, és azzal vissza lehet rakni.


Ha patentos, akkor óvatosan levenni és megnézni melyik patentok törtek el.

Venni autósboltban , kicserélni, egyszerűen visszarakni.

Emlékeim szerint az Opel előszeretettel használt 2 darabos patentot ilyen célra ami azt jelenti, hogy egy van a díszlécen, egy az ajtón és abba pattan bele. Ami az ajtón van egy sima vékony műanyag persely ami el szokott veszni, törni stb és akkor már a díszlécen lévő ellendarab sem tarta meg.

2022. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. márc. 25. 14:05
 5/8 A kérdező kommentje:
'Ajtó üveg vízlehúzó gumi' néve sikerült beazonosítanom amit keresek, közben megnéztem, tényleg valami kis fém pöckök tartják. Viszont a neten minden boltban 'már nem kapható'... Lehet, hogy az a műanyag persely nekem is elveszett. Majd megpróbálom bontóban megnézni, nem szeretném ha nem illeszkedne és emiatt beázna (elektromos az ablak).
2022. márc. 28. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon nem ugyanrról beszéltünk. Azt hittem az ajtó díszlécről van szó (ami középen van)

A vízlehúzó gumit műanyag vagy fém beakadós patentok tartják.

Idővel ezek is hajlamosak eltörni. Vagy sokszor az is van, hogy az ajtó valami miatt meg volt bontva és aki csinálta nem tudta hogy jn le és csak tépkedte és úgy tört el a patent.

Ha maga a vízlehúzó nincs eltörve vagy nem hajlott meg, akkor elég lenne csak patent hozzá. De valószínűleg nem fogsz kapni külön, csak egyben.

Bontóban nézelődj, hátha akad egy jó állapotú.

2022. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az lesz... Biztos van jó állapotú, irtó sokat bontanak, csak kérdés milyen messze találok. Köszi.
2022. márc. 28. 13:26
 8/8 A kérdező kommentje:
4000 Ft/db kaptam bontóban jó állapotút, sikerült is kicserélnem. Minden ajtóra másfajta kell, első ajtók egy fajta méret, csak tükrözve jobb-bal oldal, hátsó ajtók egy másfajta méret, a jobb-baloldal itt sem mindegy. Inkább vettem minden ajtóra, és kicseréltem. A hátsókat könnyű, az elsőknél le kell szerelni a visszapillantókat belülről. Végül is ha tudja az ember, mit hogyan hova akkor hamar megvan.
2022. júl. 9. 08:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!