Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevésbé megbízhatatlanok a...

Kevésbé megbízhatatlanok a 60-as, 70-es (esetleg 80-as) évekbeli brit autók, szemben a 2003-tól, illetve 2010-től gyártott Jaguarokkal? (XJ, netán S-Type.) Brit autókhoz értők, v. szerelők! Vmivel kevesebbszer robbannak le az út szélén a régebbiek?

Figyelt kérdés

Jaguarok, Roverek, és első (netalán második) generációs Range Roverek a kiírás elsődleges kérdezettjei, de más korabeli (60-89-ig) brit autókat is javasolhattok, ha azok (talán...) kevésbé állnak meg pl. hosszabb utazások alatt.


Amiatt ez a kiírás (brit autók és megbízhatóság - aranyos humor, tudom), hogy már több embertől hallottam, ill. olvastam azt, hogy a régebbi autókban (egyedül) az a jó, hogy mivel kevés rendszer van bennük (vagy inkább egy sem), kevesebb alkatrész, kevésbé komplikált elektronika, és nem is függnek össze (nem rántja egyik rendszer magával a másikat), emiatt jóval kevesebb a meghibásodás, jóval kevesebbszer robbannak le - hiába öregek.


(Nem tudom, hogy ez pl. 60-as, 70-es évekbeli brit autókra [vagy adott évjáratú vmely jobban sikerült modelljeikre] mennyire lehet igaz - ha a szükséges elemeket felújíttatják vásárlás után?)



2022. márc. 28. 19:30
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


Ezekhez viszonyítva megbízhatóbbak a kevesebb alkatrészt, és sokkal egyszerűbb rendszert (bonyolult és egymással összefüggő) elektronikát egyáltalán nem) tartalmazó - de ugyanakkor sajnos régi - brit autók?

2022. márc. 28. 20:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Értelmetlenek ezek a kérdések. Évtizede javítom az autókat, típustól/márkától függetlenül.


Én a következőt írom tapasztalatból.

A karban tartott autó megbízhatóbb attól, amit csak hajtottak.

Vannak rohadásra hajlamosabb járművel, ahol a gyártás során a fényezésnél kispórolták belőle mind a rétegszámot és/vagy vastagságot. Egyszerűen így lehet spórolni a gyártási költségen, és így elérhetőbb az alsóbb rétegeknek is.

Amiben egyet értek veled, hogy egy régebbi /nem agyon elektronikázott/ autó egyszerűbb, és talán megbízhatóbb is (ebből kifolyólag). Előnyök/hátrányok mindegyiknél vannak.

Mást érdemben nem tudok hozzáfűzni.

2022. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor már "csupán" az a kérdés, hogy brit, vagy német használtautós oldalakat böngészve, mik lehetnek a hirdetéseket, vagy a fényképeken az árulkodó jelek, hogy X vagy Y típust hajtották, vagy jobb esetben karban is volt végig tartva? :)
2022. márc. 28. 20:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Hirdetéseket = hirdetésekben.
2022. márc. 28. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Angol autót csak a mazochisták vesznek. Tudom, mert angol gépem van és magamnak javítom :)
2022. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Képről sehogyan, sajnos. Aki mást mondd, az hazudik. A külcsín csak egy dolog!


Az angolszász (Brit mértékegységrendszerrel) lesznek problémáid majd (komplett szerszámosláda fog kelleni hozzá) vagy vastag pénztárca, akit majd meg tudj fizetni, hogy javítsa őket. Beszélhetünk még róla, de a tény az tény marad ;)

2022. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy-Britanniában jobb kormányos autók vannak zömmel a piacon, amivel a kontinensen legfeljebb az autópályákon lehet nyűgök nélkül közlekedni, egyébként egy előzés is macerás tud lenni - ezért voltak a jobb kormányos autók olcsóbbak.

Csakhogy a Britek kiléptek az EU-ból, vámot kell fizetni az onnan behozott használt autókra is.

A kontinensen érdemes először keresgélni, ha van bal kormányos az áhított típusból, olyat keresni. Nem jó hír, hogy a német használt autó piacról is sok autó hiányzik, és az árak ott is felszaladtak.

Sokkal kevesebben cserélik le az autójukat, mert a chip hiány miatt (de most lennének eladó korúak azok a dízelek, amit az évekkel ezelőtt kirobban dízel botrány miatt nem is mertek megvásárolni - azok is hiányoznak a piacról) ott is sok hónapos várólisták vannak.

A bizonytalan helyzet miatt ott sem az autócserén gondolkodnak a tömegek.

2022. márc. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!