Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Clio 1,4 16V motorvezérlés...

Clio 1,4 16V motorvezérlés csere után a motor néha egyenetlenül jár és erőtlenebb, mint volt. A szervízben természetesen tagadták, hogy bármit rosszul csináltak. Mi lehet a jelenség oka?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát csak néha jár szarul , máskor meg jó?

EZ nem a vezérléstől van akkor.

2022. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

El van rakva 1 foggal a vezérlés.

Renaultnál nem nehéz, annyira jól sikerült szopatósra megtervezni, hogy minden második el van rakva, ami nálam jár.

Van egy trükkje, hogy kell beállítani, komoly szerviz lehet, ahova vitted. :)

2022. márc. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha "néha" jár egyenetlenül, akkor tuti, hogy nem vezérlés. #2 te is nagy szerelő lehetsz, ha ez a tipped...
2022. márc. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam. Úgy értem, hogy főleg alacsony fordulaton, vagy alapjáraton érezhető, de akkor mindig. Komoly szerviz? Hát nyilván az, ha így elbaszták. :(
2022. ápr. 6. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok: továbbra is azt mondom, hogy nem vezérlés. Ha a vezérlés van elrakva, akkor az mindig szar. Alapjáraton, terhelésen, előre, hátra, hidegben, melegben, hétköznap, hétvégén... mindig.


Amit te írsz, az inkább gyújtáskimaradásra utal. Persze azt sok minden okozhat és nem mindegyik viselkedik így, ahogy te írod, de van pár olyan dolog, ami alapjáraton gyújtáskimaradást okoz, magasabb fordulaton viszont "elkapja" és megy rendesen a henger. A leggyakoribb ilyen hiba a kompresszióvesztés, aminek valóban nem sok köze lehet a vezérléscseréhez, szóval elképzelhető, hogy tényleg nem a szerviz hibája, csak esetleg véletlen egybeesés. De ahhoz, hogy kiderüljön ők-e a hibások, ahhoz először be kell azonosítani a pontos hibát. Mi innen ezt nem tudjuk megtenni.

2022. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben megoldódott, egy sokadik szervizben. Elég sok "autószerelő" műhelyben jártam vele, mire akadt egy olyan, ahol értettek az autókhoz. Kiderült, hogy a 4 közül az egyik hengernél a befecskendező nem fecskendezett rendesen, csak nagyon keveset. Viszont nem volt teljesen rossz, ezért hibakódot nem jelzett (szívás). Gyakorlatilag 3 henger volt, ami rendesen kapta az üzemanyagot. A motorvezérlő persze próbálta ezt kompenzálni, amennyire tudta, ezért volt az egyenetlen járás. Szóval 1 db. befecskendező szelepet kellett kicserélni, és máris tökéletes a motor járása. De azt azért nem értem, hogy ha valaki "autószerelőnek" csúfolja magát, és ott van az autó nála, akkor miért nem tudja ezt megoldani?! És az a durva, hogy ezek ebből megélnek!
2022. szept. 2. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!