Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet Silverline...

Honnan lehet Silverline felnihez letölteni a műbizonylatot? (Tüv) az egyik szett felnim ilyen, a másik Dezent, ahhoz meg is találtam online pdf- be.

Figyelt kérdés

2022. márc. 29. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Írj a forgalmazónak/gyártónak egy e-mailt és elküldik szerintem
2022. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gyártót kerestem, de nem találtam meg. A hivatalos oldalukat.... pedig angolul kerestem rájuk. A forgalmazó 3 napja nem válaszol...
2022. márc. 30. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, semmi közöm hozzá -ha nem akarsz ne válaszolj- csak kíváncsiságból kérdezem:

Milyen körülmények között lehet szükség, egy kereskedelmi forgalomban vásárolható felni műbizonylatára?

2022. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3: Be akarja íratni a forgalmiba a gyáritól eltérő felnit valószínűleg


#1

2022. ápr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3vagyok.

Ha megfelelő a felni, akkor nem kell semmit sem beíratni.

(méretazonosság esetében, a kutyát nem érdekli, hogy lemez vagy alu, vagy titán felni van az autón)

Amennyiben túl van a határértéken -akár kisebb akár nagyobb- abban az esetben viszont bármilyen műbizonylatát is a beszerezhetsz, semmit sem fog érni.

2022. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az információm, hogy abban az esetben, ha műszakira kerül a sor, Magyarországon, magyar rendszámos autóként elvileg elég a számla, bár erről is hallottam minden félét- valóban volt, aki azt mondta, hogy nem érdekli őket, de abban az esetben, ha az autó külföldi, vagy költözés miatt külföldre kerül és ottani forgalomba helyezésű lesz, kellhet a műszakin műbizonylat "jóváhagyási engedély". Egyes országokban a forgalmiba is beírnak változtatásokat, vagy a motortérbe tesznek egy igazolást, de az legfőképp átalakításra vonatkozik, nem pedig a felnire.
2022. ápr. 1. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondom a saját példámat.

Vettem egy autót a gyári lemezfelnikkel, majd vásároltam egy garnitura Dezent alu-garniturát.

A megszokott módon, a téli gumik mentek a lemezre, a nyáriak az alura.

Miután méretazonosak, így sem a vizsgákon sem a közúti ellenőrzéseknél nem volt semmi probléma. Soha senki nem kért semmiféle igazolást, TÜV bizonylatot, semmit.

2022. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5: Attól még, hogy nem foglalkoznak vele, még szabálytalan. Az ősrégi Köhém rendeletet lehet nyálazni. Elméletben csak és kizárólag az a konkrét felni sorozat szabályos, amivel kijött a kocsi a gyárból (még az sem játszik, ami másik motorral szerelt verziónál elérhető csak). Nyilván rendőr nem foglalkozik vele alapesetben, ha nem extrém a méret. De volt már rá példa, hogy valaki gyári felniért kuncsorgott, mert nem ment át másik (azonos méretűvel) az NKH-nál műszakin.

Egyébként szerintem is túlzás ezt papírozni, de lehet. Csak alsó hangon egy 100k körül lesz.

2022. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!