Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bekövetkezik az 1000...

Ha bekövetkezik az 1000 forintos üzemanyagár, fogsz változtatni közlekedési szokásaidon?

Figyelt kérdés

A tőzsdei jóslatok szerint augusztus magasságában a turizmus berobbanása (és egyéb más tényezők) miatt a kőolaj ára az egekben lesz. Így nagyjából nálunk olyan ezer forint körül lesz egy liter üzemanyag.

Nos, én heti 4x ingázok napi 120 km-t átlag 7 literes fogyasztással. Tehát nekem havi szinten durván 130.000 forintba kerülne a tankolás ami már nem fog beleférni a költségvetésembe.

Tömegközlekedés nem opció.



2022. márc. 30. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos munkába én is kocsival járok, mert a tömegközlekedéssel, legalább 4-5x több időm elmenne, ezen kívül meg max boltba járok vele, így nagyon nincs mit lejjebb adni, csak ha keresek egy olyan céget ahova van céges busz.
2022. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon remélem, hogy nem fognak változtatni a közlekedési szokásaikon az emberek, mivel autómentéssel foglalkozok.
2022. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsére minimálisan kell ingáznom, talán havi 300 km-t megyek csak nagyjából. Motorral, ráadásul ha tehetem, a kisebb motorommal, ami 3,5 litert fogyaszt. Ez havi szinten kb 11 ezer forint lenne, az még belefér bőven. Nyilván én szerencsésebb helyzetben vagyok.

Illetve miután a munkahelyem kb 7 km végig bicajúton, bicajra is válthatok akár. Sőt, lehet amúgy is azt kéne tennem, több okból is. Motor meg megmarad, amikor megyek a városban jobbra-balra.

Nem szeretek tömegközlekedni. Volt anno, hogy télen nem motorral mentem, és mindig fura, rossz volt télen tömegközlekedésre váltani. Tömeg, mindenki siet, ingerült, unott, kiégett arcok, sokkal lassabb eljutni A-ból B-be. Miközben a motorozást nagyon élvezem. Úgyhogy számomra nehéz lenne lemondani róla, főleg így, hogy nem kell napi 100 km-eket ingáznom szerencsére.

2022. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
120 helyett 115-re teszem a tempomatot.
2022. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Nem fogok, ugyanis 35 km-re lakok a munkahelyemtől... Ezért kell keveset fogyasztó dízelt venni és kész.


Vegye a 7-8 litert zabáló benzinest akinek futja feleslegesen üzemanyagra...

2022. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nem.
2022. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy meg nem lesz 1000 Ft az üzemanyag... Norvégiában a legdrágább jelenleg, de ott is 900 Ft alatt van.


Az EU átlag az 600 forint, ami szerintem még belefér általában a büdzsébe.

2022. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

#5 Annyira szar duma ez a "dízel sokkal olcsóbb" marhaság. Csak azok mondanak ilyet, akik szart sem értenek az autókhoz.


De azért hidd csak azt, hogy a te fenntartásod kevesebb, csak mert dízel. :)

2022. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Eddig sem passzióból furikáztam. Munkába így is, úgy is el kell jutni. Ha felmondok emiatt még rosszabb helyzetbe kerülök. Tehát bármennyibe is kerül literje, kénytelen leszek megvenni.

Egyébként pont most ajánlottak egy másik munkalehetőséget. Sokkal jobban fizet, havi nettó 110.000-rel kapnék többet. De cserébe havi 2000 km-t kellene autóznom. Ami a többletet bőven el is vinné, ha csak az üzemanyagot számolom. És akkor hol az autó amortizációja?! Úgyhogy pont emiatt léptem vissza.

2022. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem mert nem megyek sokat,havonta általában egyszer,max kétszer tankolok és belefér a költségvetésbe
2022. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!