Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Stilo vagy Golf4-et és...

Fiat Stilo vagy Golf4-et és milyen motorral vennétek ?

Figyelt kérdés
Évi kb 10000km ,rövidebb (10-15km-es)távokon lenne használva,minden nap. A dieseltől kicsit félek ,több a hibalehetőség,nem szívesen adok ki nagy összegeket javíttatásra. Állítólag turbófelújítás is több százezer Ft. 1,6 benzin sztimpatikusabbnak tűnik,de kiváncsi vagyok minden véleményre.
2022. márc. 31. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát én ilyen kis távra nem vennék 1,6-ost... lefogja zabálni a gatyád :D

főleg, hogy vége lesz az árstopnak és lesz 600-700 az üzemanyag.

2022. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Golf 4 1.6 szívóbenzinnel. Fiat ingyen sem kéne.
2022. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Golf 4-ről tudok mondani párat. Anyámnak van, 1.6-os 99-es (első tulajos, szóval 0 kilométerrel került a családhoz) 360.000 van most benne. Eddig amit cserélni kellett 2x az a fojtószelep volt. Ezekre a motorokra állítólag jellemző a fojtószelephiba, nem nagy tétel egyébként 60-100 ezer körül van (mondjuk így a 23 év 2x kiadásnak jelentéktelen összeg).

Azon kívül semmi nem volt cserélve a kötelező kopóalkatrészeken kívül. Kuplung kezdi megadni magát, bár az már nem lesz cserélve ha esetleg arra kerülne a sor (mondjuk én azon is csodálkozok, hogy gyári kuplunggal 360 ezret simán elment).

Szóval összességében jó kis autó, mutert a 23 év alatt soha nem hagyta még cserben, csak már eljárt felette az idő.

Hozzáteszem köszönhető ez annak, hogy a kocsi folyamatosan szervízelve volt (kötelező olajcsere, folyadék cserék, vezérlés, futómű kopóalkatrészek stb.)

2022. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
#1 Ezzel csak az a baj, hogy ugyanannyit fogyaszt az 1.4 mint az 1.6, csak az 1.4 cserébe nem megy. Na meg aki 8 literes fogyasztást nem tud kifizetni annak nem való autó. Főleg évi 10 ezer kmnél.
2022. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

1.4 8v nem eszik annyit mint egy 1.6 16v

Na meg minek kellene 10-15km-en száguldozni? Oda még egy kis 1,2-es benzines is elég lenne bőven.

2022. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem Octaviám van 1.6-os 101 lovas AKL motorkódos motorral, ugye ez alapban ugyanaz mint a Golf4. Kiforrott egyszerű motor, de fogyasztásban 7 liter alá nem igazán lehet vinni, egyébként tudom ajánlani.
2022. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
A Stilo még Fiat-hoz mérten is az egyik legrosszabb. Csak a Golf. Nyilván nagyon meg kell nézni mit veszel, mert sok a lom már egy ennyire népszerű, nagy számban eladott autónál
2022. ápr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Stilo: 1.2-1.4-1.6 mindegyik jó


Golf: 1.4-1.6-1.8 (esetleg 1.8T, de ez turbós ugye)


Megnéznék mindegyikből párat és amelyikből a legjobbat sikerül találni azt venném

2022. ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem Stilo van,igaz 1.2-es motorral, de 15 éve hajtom. Fater vette 2002-be új autóként, és 5 éves korában kaptam meg,azóta nálam van. 455 000 km van már benne,és még mindig megy. Európát bejártam vele,soha nem hagyott cserben, nem egy erő bajnok, de közlekedni tökéletes. Nem fapados,érzetre magasabb szintet képvisel mint a golf 4, kényelmesebb, magasabb, jobb vezetni,legalábbis én úgy érzem. Ha ésszel használod,kiváló választás. 20 évesen rozsda sehol, sárvédő iveknél tavaly előtt észre vettem hogy lement a festék, azonnal javittatva lett, újra fújva, illetve a küszöb is egyben már akkor festésre került, fólia rá, és azóta tökéletes. Amíg megy addig biztosan megtartom, és első számú autónak használom mai napig, nekem nagyon bevált. Viszont Stiloból 1.4 és 1.6 felejtős, opel motor van bennük,az ecu rossz helyen van, folyamatosan kapja a hőt és hamar kifingik.
2022. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
77%
A fenntartási költsége mind két autónak hasonló szóval válaszd azt ami jobban tetszik. Én esetemben a Stilo sokkal szebb főleg a 3 ajtós de kombiban is mutatós, szerintem a golf elég sivár és élettelen kocsi.
2022. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!