Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen megy a vezetés. Van...

Nehezen megy a vezetés. Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteg órát vettem már vezetésből. Inkább le sem merem írni, hogy mennyit. Hamarosan lejár a kresz vizsgám érvényessége, szóval gondolhatjátok… Vannak napok amikor úgy érzem, hogy egész jól ment és pár apró hibát eltekintve minden rendben volt máskor mindent elbénázok. Már a második oktatómnál vagyok. Az előzőt nem szerettem, mert nagyon kiabálós volt. Ez a mostani egy kicsivel türelmesebb, de már őt is kezdem kihozni a sodrából és ő is egyre többször kiabál, felemeli a hangját, kiakad stb. Sok óráról jöttem úgy haza, hogy elvoltam szomorodva, sírtam és legszívesebben abba hagytam volna az egészet, de már rengeteg pénzt beleöltem a jogsiba és nem szeretném, hogy elvesszen. Másrészt sajnos olyan környéken lakom, ahol nem túl jó a közlekedés és szükséges a jogosítvány ahhoz, hogy könnyedén tudjak mozogni. Eddig még csak 1 vizsgán voltam, ami nem sikerült. Kezdek nagyon elkeseredni. Eddig egy gyakorló órán sem sikerült teljesen hibátlanul csinálnom a dolgokat. Mindig van valami, amit elrontok és az oktatónak bele kell javítani vagy fékezni. A forgalomban a legnagyobb problémám az előzési manőverrel van. Az is problémát okoz néha, amikor ki kell hajtani egy kereszteződésből. Van mikor túl sokat várok, hogy kihajtsak máskor meg majdnem kihajtok egy autó elé. A gyalogosokat sem mindig veszem észre az átkelőhelyeken, de ezt már próbálom korrigálni és egyre inkább odafigyelni rájuk. A sávváltás elég nehezen megy és a parkolási feladatok. A parkolások közül főleg a hátra fele parkolás esik nehezemre. Egyszerűen már elvagyok keseredve. Úgy érzem sosem lesz jogsim. Már mondta pár ember, hogy nagyon rágörcsölök és bevagyok feszülve talán ezért nem sikerül és próbáljam meg egy kicsit lazábbra venni. Tudnátok valami tanácsot adni? :(



2022. márc. 31. 21:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Én 2x buktam. 3.ra mentem át, úgy, hogy soha nem vezettem egy órán sem hibátlanul és nem mentek a tolatva parkolások, valamint előzni soha nem előztem addig. 3éve van azóta jogsim és kimerem jelenteni, hogy kisebb hibáim voltak max, pedig minden nap vezetek. Úgysem oktató mellett fogsz megtanulni vezetni. Gyalogost még mostis néha nehéz eldönteni, hogy csak beszélgetnek a zebra mellett, vagy át is akarnak menni. Ha közeledsz egy zebrához, akkor lassíts le kicsit és nézz körül, ha máshogy nem megy.
2022. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Keress egy olyan ismerőst vagy rokont aki türelmesen megtanít normálisan vezetni. Velem biztos nem kiabálna, állnék félre és otthagynám a gcibe.
2022. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2x buktam meg.

Harmadjára mentem át, ennek 14 éve

Azóta mondhatom, hogy napi szinten vezetek, ebből az utolsó 6 évet külföldön, voltak, vannak kisebb hibák, de se baleset, se kocsit nem húztam meg.

2022. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a témát inkább
2022. ápr. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyanezek voltak a hibáim, lényegében az autó kezelése ment, de a városban sokat hibáztam. Olyan ez, mint a matek, az sem megy mindenkinek egyformán. Valaki könnyen megtanulja, valaki meg bukdácsol. Nekem a vizsga 60 óra után sikerült a negyedik alkalommal férfi létemre. Vigasztaljon, hogy nagyon sokan vannak, akik 30 óra alatt nem válnak vizsgaéretté autóvezetésből. Ettől még nem kell feladni.
2022. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!