Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nivopálcánál az olaj...

Ha nivopálcánál az olaj minimum és maximum között van (kb. felénél), akkor kell utána tölteni vagy jó még?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 1. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Az teljesen jó még, csak figyeld tovább.

Ha a minimum közelébe ér, mindenképp tölts rà, illetve már hamarabb is lehet.

A min. és a max. jelzés közt nagyjából 1l van, személyautóknál.


Tehàt, ha most kb. 0,5l olajat öntesz bele, akkor megy fel maxig.

2022. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Az még jó, de ha már ott vagy és van otthon olaj, akkor én feltölteném maxra.
2022. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Az teljesen megfelelő szint. Miért kellene rátölteni?! Nálam olajcsere után is erre áll be a gyári mennyiséggel feltöltve.
2022. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

#3-nak.


Valószínűleg fogy neki az olaja, ezért még időben akar rátölteni, nagyon helyesen.


Az olaj elsődleges feladata a kenés, másodlagosan pedig a hűtés.

A hűtőfolyadék kívülről veszi körbe a blokkot, a motorolaj viszont belülről segít elvezetni a hőt, majd az olajteknőt ért menetszél hatására leadja a környezetnek.

Így teljes a motor hűtése.


Ezért érdemes minden motornál a maximum közelében tartani az olajszintet, főleg a nyári kánikulákban.

2022. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Rendben, akkor az én autóim ezek szerint 22 év alatt mindig túlmelegedtek, csak én nem vettem észre. A márkaszerviz is hülye, nem ért hozzá, mert a mostani még garanciális autómban sem maximumra töltötték az olajat. Mindig tanul valamit az ember...
2022. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Egy hülyeség a maximumon tartani.

Normális -nem olajzabáló- autóknál a két vonal között kell lennie.

Főleg, hogy a kérdező nem írta, hogy hideg, vagy meleg motornál ellenőrizte !!

2022. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
53%

minimum (főnév) = Szükséges legkisebb mennyiség, amely egy cél eléréséhez feltétlenül kell.



maximum (főnév) = Csúcsérték; egy elért eredmény, jelenség, működés legnagyobb, legmagasabb foka, mértéke; a legfelső mennyiségi határ; a legtöbb dolog.

2022. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

#5

Én nem tudom, hogy a te autóid mennyire melegednek, (őszintén, nem is érdekel, de a motorolajnak igenis van hűtési szerepe. Én ennyit mondtam csak, és fenntartom véleményemet.

2022. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
#8 Én sem írtam olyat, hogy nincs hűtési, vagy kenési szerepe. De azt továbbra is fenntartom, hogy ezt a nem kizárólag akkor látja el, ha maximumra van töltve a szint. Ha maximum és minimum között félúton van a szint és túlmelegszik egy motor, az nem az olaj mennyiségének a hibája.
2022. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
mindig tartsd maximumon
2022. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!