Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul melegen az autó?

Nem indul melegen az autó?

Figyelt kérdés

Ha leállítom a kocsit és pár órát hagyom, elsőre indul mindig.

Ha leállítom 10-20-30 percre, utána már nem. Mi lehet a baj?

Audi A4 B5 2001 1.8 92 kw



2022. ápr. 5. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, gyujtás gond, gyujtó trafó?
2022. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:

Valami olyan hiba van benne, ami nem szereti a meleget. Vannak ilyen kontakthibák az alkatrészekben.

Emellett vannak olyan alkatrészek, amik lényegében csak az indulásnál kellenek.

A kettőt összeadva, én azt mondanám, hogy vezérmőtengely jeladó. Megteheted, hogy veszel hideg sprayt és amikor nem indul, akkor lehűtöd azt a szenzort. Ha ettől beindul a gép, akkor csere. Vagy hideg autónál 200 fokos hőlégfúvóval felmelegíted és próbálgatod, hogy indul-e a motor.

Vagy csak simán csere.

De lehet más kontakthibás alkatrész is. Vagy gőzbuborék a benzinben, ha elereszti a benzinnyomást.

2022. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De ha a meleget nem szereti akkor melegen le is állna.

Inkább az üzemanyaggal lehet valami.

2022. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

Amiket mondtam, azok miatt nem áll le menet közben.

A vezérműtengely-jeladó abban segít, hogy a motorfordulatonként kétszer forgó vezérműtengely induláskori helyzetéről megadja az információt. Utána, ha ezt az elektronika megtudja, akkor járó motornál a sokkal precízebb főtengely-jeladó már elegendő a gyujtás és a befecskendezés időpontjának meghatározásához.

A benzin buborékokkal meg az a helyzet, hogy nem csak meleg kell a keletkezésükhöz, hanem alacsony nyomás is. Amíg jár a motor, a benzinpumpa folyamatosan biztosítja a 3-4 atmoszférát és a benzin akkor sem forr fel, ha a benzincső meleg helyen van. De ha leállításnál az üzemanyagrendszer nem tartja a nyomást, akkor felforrhat.

Van olyan is, hogy állás közben kiürülnek a benzincsövek, de akkor másnap reggel hidegen sem indulna.

2022. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
injektor
2022. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia,


Nem mai a kérdés, de hasonlóképpen jártam. Reggel, vagy hideg motorral azonnal indult az autó, üzemi hőmérsékletet elérve leállítás után viszont csak tekert és nagyon nehezen indult. Szerelő lambda szondára és gyújtáskapcsolóra gondolt. Kiszedtem a főtengely jeladót, hogy megpucoljam, akkor láttam, hogy a kábeleken sérült volt a szigetelés. Javítás után azonnal megoldódott a probléma.

2023. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!