Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valami baja az autónak,...

Lehet valami baja az autónak, ha hosszú ideig, pl. hónapokig áll a parkolóban?

Figyelt kérdés

Pl. ha 2 havonta megjáratom, elviszem hosszabb útra stb.

Sajnos szeretett autóm, második autóként lenne használva. Eladni viszont semmiképp nem szeretném, ja és hozzáteszem érvényes műszakival rendelkezik, tehát nem műszaki nélkül állna a parkolóban.



2022. ápr. 8. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy baja nem lesz, esetleg az akksi merül le.

Bár ha annyira szeretett autó inkább garázsban kellene tárolni, mert a fényezés sem fogja díjazni az ötletet.

2022. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tesz túl jól. Kikezdi az akkut, tönkremegy benne a benzin. Ki van téve az időjárásnak: nedvesség, jég, nyáron napsütés. Illetve vannak dokgok, amik előbb-utóbb akkor is cserések lesznek, ha alig használod az autót: olaj, gumi, tömítések, ablaktörlő lapát. A műszaki is egyszer lejár.

Ha ennyire nem használnád minek tartod meg?

2022. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Add el mindkettőt, és vegyél egy olyat amit szeretsz is, és használsz is.
2022. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A guminak nem jó, hogy ennyi ideig áll. Eldeformálódik. Másik gond a hengerfejekben van, az olaj lefolyik a teknőbe és első indítás során erős kopás lesz. Az akksi is lemerül, de ezt lehet kezelni.
2022. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Helyedben hetente meghajtanám egyet. Amúgy kettes válaszoló leírta.
2022. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha lekötöm az aksi negatív pólusát, akkor a pozitív sarut rajta hagyhatom? az a lényeg h ma ne induljon el. Vagy a pozitívat is le kell kötnöm?
2022. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tartósan fenn fog állni ez az állapot, van értelme tartani? Én is sajnálom a második autómat és lelkiismeretfurdalásosom is van, mert csak hétvégén tudom használni, hét közben pedig fűtött garázsban pihen. De ezentúl egy kicsit kevésbé lesz, mert látom hogy van sokkal rosszabb ridegtartás is.

Ha a szabad ég alatt fog állni, a féktárcsák berozsdálnak. A karosszéria, üvegek csurom retek lesz. Ha az akku nem 100-as már, az is lemerülhet. Nagyjából ennyi. De amúgy semminek nem tesz jót rajta a rendszeres több hónapos egy helyben ácsorgás.

2022. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem lesz második autóként használva… annyit nem ér, hogy tönkremenjen.. :/ akkor inkább használom amíg lehet.
2022. ápr. 8. 15:14
 9/9 anonim válasza:

Nekem 3 autóm van, egy szoci, egy hétvégi, meg egy napi járós.

Én a téli időszakban is legrosszabb esetben havonta, de volt már, hogy 2 havonta járatom meg a nem napi járósakat.

Semmi gondot nem tapasztaltam eddig. Szerintem hosszabb, ilyen 4-5 hónapos állás lehet a vészes.

Legjobb, ha 3 hetente mész vele, semmi baja nem lesz szerintem..

2022. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!