Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus mk2 facelift...

Ford Focus mk2 facelift 1.6TDCi motor átlag fogyasztása 7,5 liter városban, mivel csökkenthető ez az érték?

Figyelt kérdés
A vezetési stílusom miatt nem lehet ennyi az tuti, a gumiabroncsok nyomása is megfelelő. Most kapott új olajat, olajszűrőt, gázolajszűrőt, levegőszűrőt. A fojtószelepet is kitakarítottam a szenzorokkal együtt ( egyébként nem volt rajta lerakodás, de ezt már csak akkor láttam mikor kiszereltem). Egr szelep ki van iktatva szoftveresen és fizikálisan is. És még mindíg 7,5 liter az átlagfogyasztás a kijelzőn. Van valami ötletetek hogy még mit lehetne kitakarítani, kicserélni hogy csökkentsem a fogyasztást. Esetleg egy hosszabb autópályázás után jobb lenne a helyzet? Tavaly nyáron pályáztam vele hosszabb távon utoljára. Az ötleteket előre is köszönöm. :)

2022. ápr. 8. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány km-t mész egy napon? Hány hidegindítással teszed ezt meg?

Szerintem itt a hiba forrása. Covid alatt a Fiesta 1.4TDCi is bekért 6.5litert amikor csak pár kilométerre boltba mentem vele.

Csodák nincsenek, ha állsz a dugóban hideg motorral, folyamatosan megállsz-elindulsz akkor sok lesz a fogyasztás.

2022. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És valóban annyi a fogyasztás, vagy csak a kijelzőre alapozol?

Az a pillanatnyi körülmények alapján matekozik.

Tankold tele, nullázd le a napi számlálót. Ha negyedig vagy jobban kiürül a tank akkor megint tankold tele, és abból pontosan ki tudod számolni a fogyasztását.

2022. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
A fogyasztást a teletankolós módszerrel számold ki, pontosabb lesz mint az a kijelző.
2022. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!