Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen pofátlanul túláraz...

Miért ilyen pofátlanul túlárazottak a VW Scirocco-k?

Figyelt kérdés

A hype árazta be vagy valóban ilyen jók?


HaHU-n nézegettem ilyeneket és 3,5-4 millióért is olykor 160-220e km-eseket hirdetnek, amelyek között 1.4-es is van jópár (ami tudtommal betegágy a 2 litereshez képest ráadásul a 160LE nem egy nagy eresztés). De a 2. literes se valami nagy eresztés. Kevesebbért is lehet ilyen teljesítményű hothatch-et (Golf GTI vagy akár BMW-t) is venni.


Praktikumba se értem, hiszen egy kis kétajtós autóról van szó és józan ésszel a hype se indokolná, mert nem lett túl sikeres és ugyanúgy "csak" egy Volkswagen nem mondjuk egy Alfa.


1-2 éve nézegettem, mert amúgy nekem tetszik a sportos dizájn (főleg színben), de akkor még jó 1 millióval voltak olcsóbbak.


Mégis akkor mi indokolja, hogy ilyen magas lett az ára?



2022. ápr. 9. 10:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk pont erre gondoltam:

Hol van egy Scirocco egy Audi TT-hez vagy 320i-hez képest...

[link]

[link]


És a BMW még olcsóbb is az Audi meg jóval kevesebbet futott, mint a kérdésben említett VW-ek.

2022. ápr. 9. 10:07
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mobdjuk szerintem BMW-ből nehezen mutatnál egy hot hatcht de hagyjuk.

Ha ennyire szar és drága a scirocco akkor vegyél inkább egy menő széthullott BMW-t, és probléma megoldva.

2022. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis akkor mi indokolja, hogy ilyen magas lett az ára?"


Úgy figeled mostanság a gazdasági híreket?

2022. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#4: Igen, és a VW Golf GTI-k ugyanúgy 2 milla körül vannak, mint 2 éve. Plusz a max 2 millió körüli autók régóta tartják az árukat a használtpiacon.

Amit nézegettem fél éve Mini Cooper ugyanúgy 2 millió (jelenleg is hirdetik).

2022. ápr. 9. 18:23
 5/9 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 9. 18:25
 6/9 A kérdező kommentje:
És akkor hasonlíts össze egy betegágy 1.4-es TSI-s kicsit dizájnosabb Golfot (ez ugyebár a Scirocco) egy tartós 2 literes Golf GTI-vel ami jó 25%-al olcsóbb és 1,5 éve is ugyan ekörül mozgott az ára.
2022. ápr. 9. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs túlárazva. Azt fizeted meg benne, hogy nem egy tucatautó, mint egy Golf vagy BMW. Nyilván nem sportautó, pláne a GYK népének. De 200 lóerővel még ma is haladós. Durva áremelkedések voltak az elmúlt időszakban a használtautó piacon.

Azt meg nem értem, hogy hogyan rugózol azon hogy 1.4 vagy 2.0, mindegyik volt mindegyikben, az egyikben sz/r, a másikban is. Az nem összehasonlítás, ha az 1.4 Scirocco-t, rakod a Golf GTI mellé. Legyen 2.0 vs. 2.0, az úgy már valami

Na meg ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy a Scirocco a Golf V alapjaira jött ki, de akkor, amikor a Golf már gyakorlatilag a végét járta, és jött a VI-os. Nem tudom lehet-e sikertelennek nevezni egy olyan modellt, amit 9 évig gyártottak


Mondjuk én elfogult vagyok, mert nekem már közel 5 éve megvan...

2022. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#8: Az 1.4-es Scirocco-ról beszélek most elsősorban és az is átlag 3,5 millió miközben egy óriási betegágy. A 2 literes más tészta, de ahogy nézem az is már a 4 milliót karcolja.
2022. ápr. 9. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#9: Igen, ahogy az első generációs 1.4 betegágy a Golf V-ben is, mégis a 2.0 Golf GTI-vel példálózol... Azért az 1.4-es kínálat kb átlaga 3 millió, szóval nem kell költői túlzásokba esni sem. Ezeknek is felment az ára, inkább azon kellene fennakadni, hogy egy 20 éves Passat vagy Golf IV 1 millió, szerintem


#8

2022. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!