Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy volvo s40-em ha...

Halaszzoltan kérdése:

Van egy volvo s40-em ha leveszem róla az önindítót javításig úgy lehet használni ha betolva van indítva vagy nem lenne jó ötlet? (1-2 napos időre gondolok nem hosszabb összesen max 4-5 indítás)

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

AZtán betudod kötni a Plusz és a test kábelt valahová.?

Azontúl is pedig én úgy tudom hogy nem jó ha be van tolva.

2022. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg bírja az aksi, igen. Lámpával, fényszóróval nem sokáig.
2022. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2

Hát az önindító nem sokat fogyaszt, ha nincs is rajta..

2022. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyujtás is fogyaszt.

Nekem lerobbant a generátorom, kb 100 km-t tudtam menni nélküle viszonylag új aksival.

2022. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
100%

A betolás akkor árt az autónak, ha elégetlen üzemanyag kerül a katalizátorba. Pl. rossz a gyujtás, de lelkesen tologatják.

Egyébként az önindító is "betolja" a motort, csak nem a kuplungon, hanem a lendkerék fogaskoszorúján keresztül.

Egy másik szempont: mivel a behúzómágnes is relén keresztül kapja az áramot, az elektronika nem is látja, hogy ott van-e vagy sem. Szóval ebből sem lehet gond. A plusz kábelt persze érdemes leszigetelni és kábelkötözővel rögzíteni valahova, hogy ne csapkodjon.

Az önindító helyén lesz egy lyuk a fogaskoszorúhoz és a kuplungszerkezethez, de gondolom van alsó motorborítás, úgyhogy nem fog bemenni a sár.

Szerintem, ha vállalkozókedű vagy és be tudod tolni az autót, akkor megvalósítható.

2022. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a generátor mieet nem megy ha nincs önindító ?
2022. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:

"a generátor mieet nem megy...?"

Megy.

Egyes válaszolók nem koncentráltak eléggé. Nekem is a generátor levétele ugrott be elsőre, mert azzal gyakrabban szokott baj lenni. De most nem erről van szó.

2022. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi. Nekem is a generátor ugrott be valamiért.
2022. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké , így már értem nekem az önindító egyértelmű volt. De akkor krw.. hozzászólása volt a tökéletes.

Annyit hozzá tennék hogy érdemes kettesben indítani mert a sűrű olaj miatt a hirtelen meginduló alkatrészek megrangatjak a vezermu szijat vagy láncot az okosok szerint.

Mondjuk szerintem ez marhaság mert hány ember vált úgy hogy leengedi a fordulatot majd leugrik a kuplungrol és akkor 1000-rol 2500ra ugrik nem 0-rol 1000-re és kibírja az autó rendszeresen.


De ha kettesben indulunk akkor kisebb ez a terhelés és az okosoknak is igazuk lesz, semmi baja nem lesz a kocsinak.

2022. ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen az önindítót veszem le nem a generátort mert bendixes lett az önindítóm és egy szerelő megcsinálja nekem 1-2 nap alatt csak elkell vinnem. De addig meg ugyanugy muszály dolgozni járnom és csak kocsival tudok bejárni olyan helyen van a munkahely.

És azért kérdeztem hogy lehetséges e levennem az önindítót és mindig betolom ha megyek dolgozni reggel és hazafele este.

2022. ápr. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!