Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ciripeléshez hasonló hang a...

Ciripeléshez hasonló hang a motortérből?

Figyelt kérdés

1.4 HDI, a motortérben a vezérlés oldalán ciripelő egyenetlen hang hallatszik alapjáraton, és azzal arányosan kicsit ingadozik is, hallani. Eléggé egyébként, csendes környéken lakunk, de kb. 10 méterről is hallom. Azt még nem figyeltem meg, hogy kb. 30 km után hallani-e még alapjáraton, de le fogom csekkolni.


Vezérlés volt benne cserélve, nincs még 20 ezer km benne...


Nem hinném hogy valami alkatrész lóg és az csörögne.


2022. ápr. 12. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik görgőbe beleszorult a zsír a vezérlésnél, szíjhajtásnál.

Vagyis az már öreg mint az országút.

2022. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szilikon spray-vel ha befújom járó motornál a szíjakat, amiket látok, segíthet?


Nem sufni szervizben volt az autó, többek között a vezérlés cserét is megcsinálták, számla van róla... Csak nem baxták át az agyamat...

2022. ápr. 12. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Valemelyik görgő csapágyas lesz. Lehet eddig bírta, még a gyárinál is megeshet egy egy hibás széria ami rövidebb ideig bírja a kelleténél. Vidd el oda ahol cserélték a vezérlést és nézzék meg mi okozza ezt pontosan mert az a biztos. Még azt sem tartom kizártnak hogy lehet a generátor egyik csapágya kezd megfáradni, mert így én is jártam. Ez sajnos iylen, kopó alaktrész. Persze egy jó szakember pontosan kitudja deríteni mi a baj és majd megmondja mit kell tenni hogy jó legyen. Nagyon ne halogasd mert bármikr beállhat ami nagyobb károkat okozhat később, mielőbb vidd el szervízbe.
2022. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyibe kerülhet a cseréje saccra?
2022. ápr. 12. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy 3 írja, lehet generátor is, igen, a szén/bronzkefék is szoktak csicseregni egy idő után.

Csiripelhet még a vízpumpa is.

Ha bemelegszik, elhallgat?

Szopás ezekkel az, ha ki vannak szerelve, és megforgatja az ember, akkor nincs hangja.

2022. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, akkor elhallgat, később sem hallani. Reggel hideg motornál csinálja. Délután sem hallottam kb. 9 óra állás után.
2022. ápr. 13. 05:58
 7/7 krwkco ***** válasza:

Léteznek autóhoz való fonendoszkópok. Nem drágák. Azzal ki lehet keresni, hogy melyik alkatrészhez hozzáérintve hallod legerősebben a zajt.

[link]

2022. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!