Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A KRESZ vizsgát autósiskola...

A KRESZ vizsgát autósiskola nélkül is megcsinálhatom?

Figyelt kérdés

A hely ami szimpi, ahol jogsizni szeretnék és ahol az elsősegélyt is csináltam, 50 ezer forint a KRESZ.

Én ezt egy picit sokallom..


Meg lehet azt csinálni, hogy szimplán magamtól felkészülök és elmegyek vizsgázni?

Vagy mindenképp kell egy autós suli aki igazolja?

Ebben az esetben csinálhatom azt is, hogy valahol keresek az országban egy olcsó online kresz tanfolyamos autós sulit, online megtanulom, majd a városomban vizsgázom?

Vezetni meg ott vezetnék ahol szeretnék, tehát nem ugyanott.

Szerintetek hogy érdemesebb?



2022. ápr. 12. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Autós iskolán keresztül lehet csak a KRESZ vizsga tananyaghoz hozzá férni, és nem is lehet vizsgára jelentkezni magánúton, az iskola megkerülhetetlen.
2022. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik fontos dolog ezekben hogy ez egy nagyon jó bevétel az államnak, nem fog lemondani róla.
2022. ápr. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csinálhatom azt, hogy egy olcsó helyen befizetem, megkapom a progit és bárhol vizsgázhatok? Vezetni meg máshol vezetek.
2022. ápr. 13. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, csak autós iskola, ők küldenek vizsgára majd
2022. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer leírom, amit a kérdésem második felében és a válaszok között is megkérdeztem.


Ebben az esetben csinálhatom azt, hogy egy olcsóbb helyre beíratkozom elméletre, hogy megkapjam az online programot, elvégzem a tanfolyamot, majd vizsgázok a saját városomban, és máshol vezetek, nem pedig ott ahol a KRESZ tanfolyamot csináltam?

Az gondolom mindegy hogy melyik vizsgaközpontban vizsgázok ha megvan a tanfolyam?

2022. ápr. 13. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Hm szerintem ha egy suliban fizeted ki a kreszt és ott levizsgázol belőle (máshol szerintem így nem tudsz a saját városodban sem mert az a suli adja meg a helyet és időpontot) de utána mehetsz máshova a forgalmat tanulni. Csak figyelni kell mert nem végtelen érvényességű a kresz vizsga nem is tudom hány hónapod van elkezdeni a forgalmat.
2022. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A KRESZ tanfolyam áraiban nem jellemző, hogy nagyságrend-beli különbségek lennének, be van állva a piac, hasonló árakkal dolgoznak, a különböző akciókhoz mindíg tartozik valami apróbetűs rész, pl ha a tanuló iskolát vált a kedvezmény összegét ki kell fizetni.

Természetesen iskolát lehet váltani, de annak feltételeit jobb előre tisztázni, és a szerződésbe beleírni, egyre inkább elterjedt gyakorlat, hogy az iskolák pénzt kérnek a tanulótól, ha távozik, sőt újabban már a fogadó iskolák is... a spórolós tanuló meg bosszankodik, hogy olcsósági szempontból választott iskolát, és drágább lett a tanfolyam az iskolaváltások miatt.

Az iskolaváltás egyébként nem ritka, pl elkezdi valaki a tanfolyamot, de közben elköltözik (pl másik városban tanul tovább), olyankor lehet célszerű autós iskolát is váltani, vagy egyszerűen nincs megelégedve az oktatóval, és másik iskolába megy.

Lényeges különbségek az árakban a vezetés gyakorlás során bukhatnak elő, az elméleti órák díja elég jól kalkulálható előre is (persze az elméleti vizsgára is fel kell készülni, és akkor ott megbukni sem lehet)

2022. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak az autósiskola tud kiírni téged kresz vizsgára.

Az autósiskolák bevétele a kresz tanfolyamokból van. Nálunk úgy volt távoktatásosban, hogy befizettem a kresz tanfolyam díját (30000 ft) plusz az e-learning tananyag hozzáférési díját (6000 ft). Elméletileg tökmindegy lett volna, ha csak a 6000-et fizetem, de ilyet nem lehet, mert akkor nincs bevétele az autósiskolának :D

Legérdemesebb ugyannál az autósiskolánál csinálni a vezetést is, mert ha átmész egy másikhoz, akkor átvett tanulóként minimum egy ezressel többet kell fizetned óránként (pl 6000 helyett 7000 egy óra). Nyilván ez azért van, hogy behozzák a kresz tanfolyam díjat, amit ugye nem náluk csináltál.

2022. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!