Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorkerékpárt javasolt...

Milyen motorkerékpárt javasoltok a következő esetben?

Figyelt kérdés

A engedélyem megvan

50 éves vagyok

Városi használatra lesz Budapesten

30 éve nem motoroztam

Akkor is csak Simson

Olyan kellene amit nem gyakran kell szervizelni vagy nem túl drága a szerviz

Segédmotor is jó nem kell feltétlenül nagymotor, utast nem akarok szállítani. Max akkor kellene nagymotor ha az valamiért olcsóbb lenne.


2022. ápr. 16. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy 300ccm körüli robogót néznék. Magam is ilyen gépet vennék ha városi használatra terveznék. ( Hiába voltak / van ezeknél jóval erősebb, nagyobb köbcentis gép(ei)m.)
2022. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem ajánlom a 250 cc-nél kisebbet, mivel ott az A1 meg Am jogosítványok miatt arányaiban nagyobb az igény ezekre (i.e. akinek pl A1-es jogsija van, csak 125-ösöket nézi), ami az ilyen motorok árának emelkedését okozza. Ár/értékben sokkal jobban tudsz járni egy 250-400 cc közötti motorral. Ez pont ideális újrakezdéshez. Ha utast sose akarsz vinni és autóútra/pályára se akarsz nagyon menni, akkor egy 250-300 körüli ideális lehet. Ha Budapesten akarod használni, akkor érdemes esetleg valami nagyobb kerekű robogót nézni, vagy ha motorok közül, akkor endúró. Pl kawasaki klx 250 vagy honda crf250l (vagy klx300 és crf300). Ezekben az a jó, hogy kisimítják a budapesti utakat. Nagyon mulatságos, amikor pl megyek a Vajda Péter utcán 50-nel, jön 1 méterre mögöttem, nyom le, majd megérkezünk a felüljáróhoz, ahol kezdődnek az úthibák, és itt füstölő fékekkel lassít le 20-ra, hallom, ahogy kihullik a fogtömése, míg én csak felállok és folytatom 50-nel az utam.

Robogók közül tök jó lehet pl egy Honda SH300. Ha nem vagy túl magas és egy karakteresebb motort akarsz, megnézném még a Duke 390-et is, esetleg eg, Yamaha MT03, habár annak már elég feszes a futóműve és 2 henger (ami általában picit drágább fenntartást jelent). Illetve még ott a BMW G310R vagy G310GS (már ha ebből találsz eladót).

Én ezek közül szemeznék.

2022. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egy 300-as hondát venék, az van is a képesmotor-on.

Valamennyire védett vagy és a 300-as motor meg lövi magát.

Honda Sh300i , ez az.

2022. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem is nagyrobogó kellene neked.

Viszont mielőtt veszel, menj el egy vezetestechnikai tréningre!


Nem árt egy kis frissítés... ;-)

2022. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ilyenek hol vannak manapság?


Annak idején annyi volt a vezetés technikai tréning hogy tudsz motorozni? Nem? Akkor ülj Babettára...

2022. ápr. 16. 13:42
 6/9 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 16. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell ott tréning , ha van egy kis érzéked akkor magad tréningezel.

Amikor kevés a forgalom lassan , óvatosan gyakorolsz .

2022. ápr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ajánlom a tréningeket :) Nagyon hasznosak, mivel viszonylag kontrollált és biztoságos környezetben tudod kitapasztalni a határokat, így amikor valóban gebasz van a közúton, sokkal kisebb eséllyel vagy túl óvatos vagy túl bator.

Rengeteg van. Uralomamotorom (hungaroring motoros akadémia) meg Safety Hungary a 2 legismertebb talán, de van egy csomó maszek meg kisebb. Érdemes többre is elmenni, mivel gyakran kicsit más perspektívát adnak, ami hasznos lehet. Ha rákeresel, hogy vezetéstechnikai tréning, google kidob elég sokat.

#2

2022. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
400-as Burgman-t ajánlom neked, vagy Honda Forza-t. Mindkettő jól pakolható, kényelmes, könnyen vezethető.
2022. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!