Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális váltó problémál?

Manuális váltó problémál?

Figyelt kérdés

Üdv.


A kérdésem a következő lenne.


Adott egy Golf VI. 1.6 szívó, manuális, 5 fokozatú váltóval. Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetséges okai lehetnek annak, hogy az 1-est és a lükvercet nehezen veszi, sőt, van hogyha 1-es ből váltok lükvercbe, akkor még egy kicsit csikorog is, mintha a mozgó fogaskerekekkel találkoztam vona. Az autót használtan vettem fél éve, minden szempontból tökéletesen működik ezt leszámítva. Viszem majd természetesen szerelőhöz, de ettől függetlenül érdekelne pár egyéni vélemény, tipp. Egyébként a kuplung véleményem szerint nem fog sem túlzottan felül, sem alul. Menet közbeni váltással nincs problémám, semmilyen egészségtelen hangot nem ad ki a váltó, lassabb és gyorsabb sebességnél a pályán sem. Azt viszont érzem, hogy nagy a súrlódás, szóval nem hinném, hogy a váltóólaj a toppon lenne, és ez a surlódás, és gyenge kenés amíg eljutok fokozatból-fokozatba az minden esetben érezhető, azonban a legnehezebb az 1-es és a lükverc, és ahogy mondtam a lükvercnél csikorog is. Ezt a csikorgást egyébként nem minden esetben adja ki, és ha párszor átváltok egyikből másikba, akkor bejáratódik, pláne ha melegebb a motor.


Szóval egyéni tippek, ötletek érdekelnének, hogy a fenti jelenség mit jelenthet nagyobb valószínűséggel. Kuplung? Váltóólaj, vagy váltóval kapcsolatos egyéb probléma?


Az autó egyébként, mint ahogy írtam más egyéb szempontból tökéletesen működik. 170k km van benne, és a korához képest új állapotú, és teljesen olyan a vezetés élmény is, mintha most gurult volna ki a szalonból, ergo az előző tulaj vigyázott rá, ezért is tartom érdekesnek, hogy pont a váltót hanyagolta így el.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 17. 16:36
 1/7 Vortrex ***** válasza:
Gondolom a lükverc is bal felül van, lehet csak a bowdennél eltört egy stift vagy a váltókat alatti kulissza van kikopva, és a balra tolásnál nem mozgatja meg kellően a kapcsolóvillákat
2022. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az a probléma, hogy lükvercbe akarod tenni. Próbálkozz a rükverccel, az sikerülni fog, mert olyan létezik.
2022. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

rükverc

A német rückwärts=visszafelé szóból került át az autós szaknyelvbe.


Próbáld a kuplung kinyomása után azonnal, a legkisebb várakozás nélkül mozgatni a sebességváltó kart. Akkor jobb?

2022. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a váltómozgatás a kar és a váltó közt itt is bowdenes. Elképzelhető, hogy csak annyi baja van, hogy ismét be kell állítani, meg azért egy olajcsere sem árt neki, mert nincs olyan, hogy élettartam olaj, max csak a németeknél ahol ennyi idősen menne a zúzdába.
2022. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, eddig azt hittem így írják valamiért, eddig még sehol nem kellett leírnom.De most, hogy mindenki megörült magának és egy pillanatig nyelvtan tanár lehetett, foglalkozhatnánk a kérdéssel is. :) Ez különösen a #2 re vonatkozik, aki valami hatalmas poént tolt és már csak egy rimshot hiànyzott a végére. :)
2022. ápr. 19. 01:13
 6/7 Vortrex ***** válasza:
100%
Folgalkoztunk a kérdéssel is. Szívesen.
2022. ápr. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

#5

"De most, hogy mindenki megörült magának és egy pillanatig nyelvtan tanár lehetett, foglalkozhatnánk a kérdéssel is."

Inkább Neked kellene örülni, hogy legközeleb nem fogsz amatőr ostobának látszani.

És 4 válaszból 3 mondott a váltóval kapcsolatban valamit.

Kipróbáltad, amit a #3-ban írtam?

2022. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!