Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen étolajat tankoljak a...

Milyen étolajat tankoljak a dízel autómba?

Figyelt kérdés
Nagy gond manapság naftát beszerezni ezért szeretném étolajjal helyettesíteni. Szerintetek fontos a minőség, vagy vehetem a legolcsóbbat?

2022. ápr. 18. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsóbbat.🤷‍♂️
2022. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Kacsazsírt
2022. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Aztán hol olcsóbb az étolaj, mint a gázolaj?
2022. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 nem olcsobb, de celej hogy hianycikk lesz, multkor nem tudtam tankolni, szerencsére volt annyi, hogy hazatudtam gurulni. Szerencsére előtte voltam vásarolni, úgyhogy volt nálam étolaj is.
2022. ápr. 18. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha hianycikk lesz, akkor az étolaj is hiánycikk lesz, úgyhogy a kérdés tárgytalan.

Tankolj többet és időben az autódba, akkor nem ér olyan gond, hogy csak az első kútig tudsz jutni.

2022. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen mindegy, ha megy vele akkor bármelyikkel megy. Teljes egészében ezzel egyébként sem fogsz menni, bármilyen 25 évnél fiatalabb autód van.

Inkább a tematika amit érdemes követni, ha ilyesmi helyzet törne ki, hogy menekülni kellene bármi áron:

-beindítod, melegedjen 5-10 percet, utána mehet az olaj a tankba

-miután megérkezel a "biztonságos helyre" tankold meg gázolajjal, mert hidegen nem fog indulni olajjal


Egyébként nem tartom jó ötletnek, ha tényleg csak menekülni kell (mert a hétköznapokban nem tudsz vele járni max 50-50 arányban nyáron) akkor inkább vegyél kannába 10-20 liter gázolajat.

tapasztalataimat pusztán elméleti síkon véghezvitt kísérletek alapján szűrtem le, a valósággal bármi nemű egyezés a véletlen műve. :D

2022. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban ismerek olyat, aki étolajjal jár (járt), leginkább használt, szűrttel,mert az ingyen volt neki. Már CR-diesel volt, az is megette.
2022. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
hmmm. LPG üzemúű autó?
2022. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Lpg-s hogy menne étolajjal?

De írja, hogy dízel.

2022. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vegyen azt.
2022. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!