Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi mindentől tilthat le a...

Mi mindentől tilthat le a motor teljesítménye menetközben úgy, hogy újrainditáskor visszajön az ereje?

Figyelt kérdés

VW Touareg 2.5 TDI , 2006 év

A turbó működik menetközben diagnosztikai eszközre kötve 100%-os értéket mutat. Nem találják a pontos hibát. Mégis valami letilt gyorsításkor , majd újraindításkor visszakapja az erejét, amíg megint le nem tilt. EGR szelep azt mondták, hogy jó. Turbónyomás szabályozó hibát írt ki a gép, de a turbó körül minden rendben volt.

Az egyik PD elemnél volt még egy kis baj, amit kicseréltek egy bontottra, a hibát így már nem írja ki, de a teljesítmény probléma még mindig ott van. Köszönöm előre is a válaszokat !



#letilt a motor #teljesitmény probléma
2022. ápr. 21. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Valahol tuti nyomást veszít a turbó. Arra tippelnék, hogy valahol van egy hajszálrepedés, amit észrevenni még nem nagyon lehet, illetve alacsony nyomáson nem is nyílik szét, ezért újraindításkor nem érzékel hibát és leveszi a tiltást. De menet közben a magasabb nyomás szétnyitja, elszáll a nyomás és rögtön letilt megint.


Újraindítás után mikor tilt le újból? Véletlenül nem gyorsítás közben, magasabb fordulatszámon?

2022. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Az úgy hülyeség ahogy van amit írsz.

Azt ne képzeljétek hogy csak a turbó körül lehet a hiba, amikor ezer oka lehet neki.

Egy kontakt hiba is lehet ami a rázkódástól nem érintkezik jól vagy bármi .

2022. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Szerintem meg tudom hogy miről beszélek, mert nem egy ilyet láttam már. Tapasztalatból beszélek, köszönöm szépen.


Rázkódástól kontakthiba, aha... ÁLLANDÓAN? Te aztán tudod miről beszélsz, biztos jobban értesz hozzá. :D

2022. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! Igen csak magasabb nyomásra száll el a teljesítmény, nagyobb gázadáskor jellemzően nagyobb fordulatszámon kb. 80-120 km/h között.(vagy akár emelkedőn 60 km/h-nál, mert ott is nagyobb gázt kell adni. AMI érdekes, hogyha a 120 km/h sebességet el tudtam elérni úgy, hogy nem tiltott le, akkor már nem is fog letiltani, teljesen jól gyorsul utána már afölött..Én valami szelepekre tippeltem ami nem nyit ki vagy nem akkor nyit ki amikor kéne. De ez csak elmélkedés volt. Ezt egy autószerelőnek tudni kéne , ha megvizsgálja.
2022. ápr. 23. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!