Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Életet lehet lehelni egy...

Életet lehet lehelni egy teljesen lemerített akkumulátorba?

Figyelt kérdés

Adott egy 1,5 éves EFB start-stop-os akkumulátor, amit sikerült teljesen lemeríteni, úgy hogy se kép se hang.

Próbáltam egy Bosch automata töltővel tölteni, de nem érzékeli, a készenléti állapotnál nem megy tovább.

Van egy poros 16 éves aksi, arra ráraktam és egyből zöld jel és elkezdte tölteni.

Most akkor mi a helyzet, vége az aksinak?



2022. ápr. 23. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül. Ilyenkor kell egy hagyományos (buta) töltő és az remélhetőleg feltölti.
2022. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
76%

Ha van egy régi akksid, akkor először töltsd fel azt teljesen. Utána megpróbálhatod azzal minimális feszültségre hozni a cellákat. Plusz a pluszhoz és minusz a minuszhoz. Tegyél közéjük egy korlátozó ellenállást, pl. egy fényszóró vagy tompított izzót.

Ha így sikerül egy kis feszültséget létrehoznod a lemerült akksiban, akkor utána át kell rakni az automata töltőre.

Vagy ha így összekötötted az akksikat, és megjelent a feszültség, akkor egy darabig töltheted őket együtt, a párhuzamosan kapcsolt automata töltővel.

2022. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült!
2022. ápr. 25. 18:02
 4/6 krwkco ***** válasza:
Hogyan?
2022. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy 20 éves töltővel nyomattam 3 óra hosszáig, majd kipróbáltam a modern töltőt és már nem egy darab vasnak érzékelte, hanem egy aksinak és elkezdte tölteni. Töltöttem 24 óráig, azóta minden rendben van.

Lehet, hogy ezzel egy fél évvel megrövidítettem az aksi élettartamát, mármint a totális lemerítéssel, de hát ez van.

2022. ápr. 27. 11:45
 6/6 krwkco ***** válasza:

Szóval, volt egy régi töltőd (vagy kölcsönkaptad) és megtudtad csinálni amit 1-es javasolt.

Akkor nem kellett kipróbálnod, amit én írtam. Pedig kiváncsi lettem volna az eredményre.

De az a fontos, hogy sikerült. :-)

2022. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!