Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson henger fúrás?

Simson henger fúrás?

Figyelt kérdés

Van egy simson starom, meg szeretném furatni a hengert, szeretném ha picit mozgekonyabb lenne, egy 100km/h örülnék, nem kellene több, 60/4 vagy 70/4en gondolkozok, ugye a 70/4 hez a blokkot is kéne maratni?

Gyári kipufogó lenne rajta kezdeskeppen, ha a 70/4 et választom akkor erősített fotengelyre kell lecserelnem a gyárit?



2022. ápr. 23. 22:32
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
64%
Na egy ujabb tuningmatyi aki azt hiszi azzal hogy megfuratja ezt a szart mindjárt 300-al fog menni......
2022. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval..


Henger fúrásról lépjünk vissza egyet, mert egy M53-as blokkról van szó, ami 63cm³-ig bővíthető.


Kelleni fog egy M541-es vagy 31-es blokk mindegy, mert váltót úgyis cserélni kell.


Célod eléréséhez:

70/4 henger

Blokkmaratás

5 sebességes váltó (rövid is elég elvileg)

70-es kuplung, lehet könnyített, 5 lamellás (primer áttétel módosulni fog)

70-es sport főtengely

VAPE gyújtás vagy Ducati Energy

Szekunder áttétel módosítása ha szükséges

Erősebb lánc

Karburátor minimum 19mm-es, ehhez való legyen majd a henger 19-es beömlővel

Gyertya az igazából BH9S-es NGK legyen, ennek el kell vinnie a rendszert

Gyári kipufogót felejtsd el, magas fordulatra tervezett rezó kell.



Lehet kihagytam valamit, ez fog menni 100-at, de lehet a kereket is kiszaggatja alólad.

2022. ápr. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első figyu ha nem tudsz mit írni akkor ne is írj, 2. Olyat szeretnék ami megy 80-100 at de nem azt mondtam hogy 1mp alatt legyen fent ezen a sebessegen nem kell egy tuning dög elég egy kisebb is 😁
2022. ápr. 24. 08:41
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyebkent akkor ez a 77ccm motor nem is létezik mi [link]

Minden megoldhato csak pénz kérdése és hogy még e éri vagy sem, nem egy rakétát gondoltam csinálni ami pörög százezreket, csak egy olyat ami szépen tud menni 80-100 meg is elegednek

2022. ápr. 24. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Létezik igen, de ahogy nèzem ez M54-es, ami az sr4-3 sr4-4 motorokban volt gyárilag, és ebből létezett 70 köbcentis is. Ezek 4 sebességesek és kegyetlen ritkák, főleg a blokk. Egy ilyen blokkos Sperber (70cm³) képes volt a 80km/h sebességre gyárilag.

A baj az, hogy egy ilyen blokk 180-200 ezer forintokról indul, gyári állapotában.


Egyébként nem éri meg a régebbi konstrukcióval szívózni. Amit pedig leírtam az nem egy veszélyes tuninggép, hanem a 70-es átalakítás szükséges elemei. Van egy ismerősöm, a váltón kívűl kb ugyanezek vannak neki a simsonba és tudja a 100-at lazán 9-10 ezres fordulaton.


Még mindig egy kismotorról beszélünk, nem egy ETZ-ről, ide szükséges az ilyen mértékű átalakítás. Bár láttam már olyan komplett blokkokat is, amiket ezek a tuning műhelyek készítenek egyedileg, hogy 50-60 asok és utazóban megvan a 90km/h.


Nem akarlak tőle elrettenteni, de ez rengeteg pénz és idő, ami nem nagyon térül meg itthon, viszont ha szereted csinálni megéri. (Tudom tapasztalom mostanáig, csak 60-as félig gyári szerkezetű motorral)

2022. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D. Brasco ***** válasza:
Tudnék mit irni,csak nem hiszem hogy volna ertelme,ha te egy fúrástól meg gyári kipufogotol akarsz 100-al menni.Sok sikert hozzá
2022. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!