Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy ismerősömtől egy...

Kaptam egy ismerősömtől egy fejegységet autóba és ő forrasztott bele egy usb csatlakozót (kijön egy vezeték és van egy usb foglalat a végén) mert csak sd kártya csatlakozó van benne ?

Figyelt kérdés
ez most lehet hülye kérdés lesz de ha én azt az usb csatlakozót leszedném és a helyére beforrasztanák egy jack csatlakozót az működne?
2022. ápr. 24. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az az USB aljzat véletlenül nem csak például telefontöltésre alkalmas? Például pendrive-on keresztül zenelejátszás szerintem nem működik azon.


Az USB kábel 4 vezetékes: táp +/- és adat +/-. A táp, a két szélső szál, az igazából a fejegység bármelyik két pontjára ráköthető, ami két pont között 5V a feszültség. Persze az áramerősség megkérdőjelezhető, valószínűleg baromi lassan fog tölteni a telefon róla, de működik. A zenelejátszáshoz viszont a két középső adat szál szükséges és ezeket nem lehet akárhová kötni. Olyan pontra kell kötni, ami közvetlen összeköttetésben van a fejegység "agyával", annak is a megfelelő részével, mivel a kommunikációhoz a fejegységnek ismernie kell az USB protokollt. De ha a fejegység gyárilag nem USB-s, akkor a protokollt sem ismeri és így nem fog tudni kommunikálni sem pendrive-val, sem telefonnal, semmivel. Tölteni tud, de zenét lejátszani nem.


Egy szó mint száz: már maga az USB sem képes zenelejátszásra. Egy jack-et ha odaforrasztasz, az meg még a telefonodat is megsüti. A telefon jack-je kimenetre van tervezve, de az előbb írtam, hogy az USB két pontja 5V feszültségre lehetett rákötve és ha te erre rákötsz egy jack-et, amit utána bedugsz a telefonból, akkor a mikrovoltos kimenetből egy 5V-os bemenetet csinálsz azonnal. Az nem arra lett tervezve és a telefon alaplapja egyből megsül, dobhatod a kukába.

2022. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!