Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóolaj csepegés probléma...

Váltóolaj csepegés probléma személyautónál?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb.2 napja vettem észre nyári gumi fel rakás közbe a váltónál csepeg az olaj, pontosabban a motor és a váltó közti illesztésnél. De ma reggel mást is észrevettem menet közben olyan 3000 fordulattol huhogó enyhe kopogó hangot hallok a motortérből. Ez a kettő összefügghet, Ha igen milyen költségekkel jár ez vagy hibával esetleg motor probléma? Fiestárol lenne szoo 2005 1.3 benzin
2022. ápr. 24. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha csepeg belőle az olaj, az azt jelenti, hogy még van benne.
2022. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nincs annak baja, csak a torka veres. Folyik az olaj orran-szajan, kopog a motor, te meg a gyk-n kerdezoskodsz ahelyett, hogy szervizbe vinned ahol tisztanlatok, tavgyogyaszok helyett szakemberek mondanak meg mi baja es mennyibe fog fajni. Mondjuk az utobbira van egy ovatos becslesen: sokba.
2022. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

"csepeg az olaj, pontosabban a motor és a váltó közti illesztésnél."

Csepeghet a motorból a főtengelyszimmeringnél.

Vagy a váltóból a nyelestengelynél.

Vagy a fékfolyadék a kuplung kiemelőcsapágyból.

Vagy ha kicsit elnézted a helyet, akkor a jobb oldali féltengely szimmeringjéből. Az utóbbi a legolcsóbb, akár 15-20 ezerből is meglehet.

A többi minimum annyiba kerül szerelési költségben, mint egy váltókiemeléses kuplungcsere.

2022. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vasárnap hová vigyem szervízbe mikor péntek délután vettem észre . Ma reggeltöl jött a kopogó hang napi szinten hétvégén is 40km-t megyek minimum ezért az autó nekem nagyon szükséges, így holnap viszem szerelőhöz meg nézetem ,csak az a baj én olyan helyen lakom ahol autód nincs akkor nincs bolt, se ovi-suli,még a munkába járást bicajjal megoldom de a többi azt nemtom, remélem nagy probléma nem lessz vele mert 2-3 nap is sok nekem autó nélkül. Nem a féltengelynél csepeg, hanem az összeillesztésnél a váltó és motor közt.motornál nem vettem észre problémát, váltó is veszi szépem a sebességet az tolatáson kivül azt kicsit nehezen fogja
2022. ápr. 24. 19:48
 5/8 A kérdező kommentje:
A a kuplungom a végét járja attol lehet ilyen olajfolyás?
2022. ápr. 24. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Nem, attól hogy kopott a kuplung tárcsád még nem szabadna folynia. Azt a hidraulikus kiemelőcsapágy eresztheti, de azt meg könnyen észrevennéd, mert fogyna a fékfolyadék.

2022. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kuplung tönkremenetelnek más jelei vannak. Ha hidrodinamikus a kuplung, akkor persze jöhetne onnan is. Itt valamelyik szimering ereszt, ahogy föntebb írták. Aztán a szimeringtől valószínűleg tovább folyik pl. a differenciálmű és váltóház külső felületén, így valójában az olajcsöpögés forrása más, mint ami látszik. Ezt tapasztalatból lehet tudni.
2022. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Forditva inkább, az olajfolyástól lehet szar a kuplung.

De nem vasárnap kezdett folyni az olaj.

Már lehet hetek vagy hónapok óta jön ott az olaj.

2022. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!