Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályára megfelelő dinamiku...

Autópályára megfelelő dinamikus, de csak szívóbenzines autó ami négy felnőttnek kényelmes utazást biztosít?

Figyelt kérdés
Mindezt 1.5 millió Ft alatt lehetőleg...
2022. ápr. 27. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Bármelyik 100 lóerő fölötti teljesen alkalmas erre. Én 100 lóerőssel 4 felnőttel, csomagtartót telepakolva, dombos autópályán simán elközlekedek. Igaz, nagyobb emelkedőkön lassul és vissza kell váltani, de ez belefér.
2022. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ja, a helyigényről elfeledkeztem. Mindenkinek más a kényelmes. Van akinek ha nem ér hozzá az első üléshez a lába, akkor már örül, de van akinek merci s osztály kell hogy kényelmesnek mondja az autót… Minél nagyobb egy autó, annál nagyobb lesz benne a hely, de annál többet is fogyaszt és erősebb motor kell bele, hogy szeresse az autópályát. Mérlegeld ezt és dönts eszerint, hogy mi a fontos.
2022. ápr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
100 lóerős szívó benzines 4 felnőttel minden, csak nem dinamikus. Nekem 2.4-es van, de megpakolva még azt sem nevezném dinamikusnak a 160 pacival. Autópályázásra csakis turbós dízelt szabad. Ha a turbó meghibásodásától félsz, a felújítása 100-150 ezer, de ebben az árkategóriában az a legkisebb gond.
2022. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
6%

Suzuki Liana 1.3 vagy 1.6

a 100 lóerő egy hülyesség, a 99 az már nem is jó? XD

2022. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
#3 Igazad van, a dinamikusság is relatív. Valakinek 60 a lóerős autó után a 100 lóerős autó megpakolva is egy rakéta, és néhány embernek meg a 160 is kevés. Aztán lehet hogy a te autód 1,5 tonna és ahhoz tényleg lópikula a 160 ló, de mondjuk 1 tonnás kasztnihoz az meg már túl sok. Ezért mondom, hogy minél nagyobb egy autó, annál nehezebb, annál erősebb motor kell bele, hogy dinamikusnak lehessen nevezni.
2022. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Toyota Avensis 1.8 benzin, Honda Accord 2.0 benzin, Mazda 6 1.8 vagy 2.0 benzin, bár az utóbbinál nagyon ügyelni kell a rohadásra.

Bár ha sokat pályázol tényleg egy dízellel jobban járnál.

2022. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#3 Kettőstömegű, olajhányás a motortérben, nagynyomású commonrail rendszer, és mikor egyetlen izzítógyertya cseréje 60 ezer kisdízelnél, hát nem tudom... ilyen ársávban nem szívesen veszek dízelt.


Ja, igen, kettőstömegű... nem azzal van a baj hogy 100-200 ezrenként cserés lehet, és hát jaaaj de drága, nem. Csak mikor megveszel egy kocsit és szépen lassan kezdenek előjönni a nagy kiadást igénylő tételei, még ha egyébként jó állapotban vetted is, na az a szívás. Ezért nem is kell olyat venni, megkímélem az idegrendszerem tőle.


Szívóbenzin, mindenféle plusz ketyere nélkül. Esetleg LPG-re átalakíttatni. Az még megéri mert akár 1.5-2 év alatt visszahozhatja az árát. Használod a kocsit 5-6 évig onnantól meg dízelfogyasztásnak megfelelő kiadásod lesz.

2022. ápr. 27. 10:03
 8/18 anonim ***** válasza:
2.4-es , 160 lovas szívó benzines autóm van, autópályán 12 literes, közúton 9 literes fogyasztással (130 és 90 km/h tempónál). Mindezt üresen, csak sofőrrel. Terheléssel még 1-2 literrel növekszik a fogyasztása. Ebből kiindulhatsz.
2022. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

Teljes tévhit, hogy autópályára nagy teljesítmény KELL.

100LE-vel az érdi emelkedőn is lazán tartod a 130-at, nekem még 75LE-vel is nagyjából sikerült mindig, 4 emberrel, csomagokkal.

Ha mindenkinek a seggébe akarsz maszni és letolni, majd rakétagyorsasággal elhúzni mellette, akkor kell a teljesítmény, de amúgy kultúr közlekedéshez teljesen felesleges.

Az országút kritikusabb amúgy az előzések miatt, de 100LE már ott is vállalható.

2022. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
#9 Persze, csak akkor úgy kell a gyárnak méretezni a váltót, hogy nagyon pörögjön olyankor. A pörgetésnél pedig nagyon nő a fogyasztás és a zaj. Ezeket te kényelemnek neveznéd? Én nem.
2022. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!