Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy rossz lambdaszondával...

Egy rossz lambdaszondával milyen tüneteket produkálhat egy egyszerű szívó benzines autó?

Figyelt kérdés
Valamint ha a légtömegmérővel is probléma van? Köszönöm a válaszokat.

2022. ápr. 28. 21:05
 1/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Magasabb fogyasztás, meg motorhiba visszajelzés a műszerfalon. Más egyéb nem. Műszakin így nem megy át.


Légtömegmérő: ingadozó alapjárat, dadogás.

2022. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 28. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Muszakin atmegy. Nekem evek ota eg a check engine, valami kontakt hibaja van a lambdaszondanak. Neha elalszik magatol, ha lehuzom az akksit hetekig vissza se jon aztan ujra vilagit. Nem tud vele mit kezdeni a szerelo 🤷‍♀️

Az ertekek amugy jok a gyari eloiras szerint.

2022. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ha ég a motorhiba, akkor az műszakin nem megy át.

Más kérdés, ha van egy trükköd, amivel aznap pont nem jön elő a hiba :)

2022. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ugy megy el es jon is vissza hogy eg :)))))) nem kell trukkozni
2022. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
#5 Írd már le légy oly kedves, hogy melyik vizsgaállomás ez. Szívesen rájuk küldeném az NKH-t. Az ilyen leprás nemtörődöm vizsgaállomások miatt ilyen gusztustalan hulladék Magyarország gépjárműállománya, mert minden fost átengednek, ami már 10 évvel korábban sem volt alkalmas közlekedésre.
2022. ápr. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de nem gusztustalan hulladek fos az autom. Ellenben te ugylatom azok koze tartozol, akik azt hiszik ovek az ut es ha palyan dugo van, siman megokositod az utvonalat a leallosavban, aztan miattad nem er oda a mento, mert ilyen arrogans banat vagy. 🤢 Vagy epp te okozod a balesetet.
2022. ápr. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Akik ilyet csinálnak, azoknak is hulladék autója van, szóval aligha lehetek ilyen.
2022. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 dehogy hulladék a magyar gépjárműpark, autószerelő vagyok csak tudom már. Változó a vizsgaállomás, van ahol elvárás hogy egy jól karbantartott húsz éves autó perfekt legyen valahol nem. Ettől függetlenül biztonsági szempontból mind okés. Nem emiatt vannak balesetek.
2022. aug. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Autószerelő vagyok ám én is. Amit írsz, azzal maximálisan egyetértek, de itt nem arról volt szó, hogy perfekt vagy sem. Egy 20 éves autó persze hogy nem perfekt, de csak azért mert nem perfekt, attól még lehet műszakilag hibátlan.


Viszont itt arról volt szó, hogy bukást érdemlő hibával, azaz műszakira NEM alkalmas állapotban is átengedik az autót. Hogy emiatt vannak-e balesetek... nézd, az hogy ég a check lámpa egy hibás lambdaszonda miatt, nyilván nem balesetveszélyes. VISZONT! Ahol átengednek egy ilyen autót, ott átengedik azt is, amelyik valóban balesetveszélyes állapotban van. Ahol figyelmen kívül hagyják a világító hibavisszajelzőkkel, ott figyelmen kívül hagyják a keze-lába-lóg típusú futóművet is.


És ezt biztosan tudom, mert régen olyan helyre vittük műszakiztatni az autókat, ahol tip-top kellett lenni, de mostanában a megnövekedett forgalom miatt át kellett állni egy másik helyre. Múltkor volt egy lógó kerékcsapágyas autó, mondom azt ki kell cserélni és mehet műszakira. Jön kolléga, aki hozza-viszi vizsgára az autót, hogy úgy beszélte meg a tulajjal, hogy két nap múlva érne rá javíttatni, most csak egy gyors műszaki kell neki, mert délután dolga van. Mondom így nem fog átmenni. "Deee deee át fog menni" ugyanis mint kiderült, a másik helyen meg sem emelik az autót, terhelésen meg ugye nem fogják észrevenni a lógó kerékcsapágyat. Vagy a futóműben lógó AKÁRMIT, ha már itt tartunk.

2022. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!