Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia Szervíz kulcs...

Skoda Fabia Szervíz kulcs világít majd eltűnik. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2012-es Skoda Fabiam van. 1.2-es 3 hengeres. Minden indításnál kiírja hogy szervíz és felbukkan a villáskulcs jel. Kb 10 másodperc után eltűnik és minden rendben a kocsival. Nem világít semmilyen hibajelzés. Műszakilag teljesen tökéletes. Kb 1 hónapja kezdte el csinálni, addig semmi ilyen nem volt. Már másfél éve megvan. Mikor elkezde csinálni ezt, akkor cseréltem a kulcsba elemet. Lehet nem érzékeli rendesen a kulcsot? Vagy vigyem szervizelni az autót? Még új korába volt talán szervízbe, már sok-sok éve nem. Műszakin is minden rendben vele, nem találtak hibát.

#Szervíz jel
2022. máj. 1. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az időszakos/kilométer köteles szervizt jelzi. Pl olajcsere.
2022. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
napi km nullázó gombot benyomod és tartod , ráadod a gyújtást tartod tovább 10 másodpercig és akkor eltűnik a kulcs de jövőre ismét megjelenik
2022. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem hibaüzenet, csak az aktuális kilométer szerinti karbantartásra, ellenőrzésre figyelmeztet, de olajcserére pont nem ;)


[link]

2022. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát, a szerviz esedékességbe nem tartozhat bele az olajcsere?

Ma is tanultam valamit.

Igaz hogy baromságot, de tanultam.

2022. máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Belatartozhat! De nem fogja neked ezt a kulcsod bedobni azért mert nem tetszik neki az olaj, mivel a minőséget nem figyeli. Volt már pont ugyanez a kérdés, és a kérdező nem értette, mert, hogy akkor volt olajcsere. Erre valaki meg beírta, hogy nem jó az olaj. Az olajcsere ugye kilóméter/1 év, de van, hogy sűrübben ajánlatos cserélni, mert sok a város, én viszont nem megyek annyit így évente. Tehát ez egy olyan dolog amit a tulajdonos kell eldönteni,nem kilóméter alapon megy. Az ilyen időszakosnál max megemlítik, hogy ellenőrizze az olajszintet, de azt meg nem 5-10 ezer kilométerenként kell hanem azért illik legalább hetente ránézni, és azért durva volna ha minden héten bedobálná a kulcsot. Én már nem is törlöm.
2022. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írtam én olyat, hogy kifejezetten az olajcserét jelzi?
2022. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. máj. 2. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!